سه شنبه 07 تیر 1401
تعمیرات
05:27 - 1401/03/04

واحد شماره ۳ نیروگاه رامین به شبکه برق کشور پیوست

مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز گفت: با پایان تعمیرات اساسی توسط متخصصان بومی، واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره سه نیروگاه رامین اهواز به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.

واحد شماره ۳ نیروگاه رامین به شبکه برق کشور پیوست
به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، خلیل محمدی با اشاره به رسالت حیاتی این نیروگاه در تامین برق مورد نیاز مردم و صنایع استان خوزستان گفت: رفع چالش‌های فنی نیروگاه به منظور تقویت سطح آمادگی و تولید پایدار انرژی برق مهمترین رویکرد ما است.
خلیل محمدی افزود: با تکیه بر تخصص و تجربه ارزشمند متخصصان بومی، تعمیرات اساسی واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره سه با موفقیت به اتمام رسید و این واحد به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.
وی گفت: بهره برداری، تعمیرات و نگهداری از واحد‌های نیروگاه رامین دارای پیچیدگی و چالش‌های متعددی نسبت به سایر نیروگاه‌های کشور است و این موضوع با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و مصرف بالای این انرژی حیاتی در استان خوزستان نقش موثر و حساس این مجموعه را بیش از پیش حائز اهمیت می‌کند.
مدیرعامل نیروگاه رامین با اشاره به چالش‌های اقتصادی، تحریم‌های ظالمانه و مشکلات متعدد در تامین قطعات از بازار‌های داخلی و خارجی، نقش کارگاه‌های جانبی مستقر در نیروگاه به منظور ساخت، تعمیر و بازسازی قطعات و تجهیزات نیروگاهی را از اقدامات اثرگذار و اساسی در اجرای این پروژه دانست.
وی ضمن تقدیر از همه کارکنان تلاشگر در اجرای این طرح و همچنین تعمیرات میان دوره‌ای سایر واحد‌های تولید برق این نیروگاه اظهار امیدواری کرد در پیک برق و تابستان پیش رو با تکیه بر تعهد، تجربه و تخصص ارزشمند این مجموعه شاهد تامین پایدار این انرژی حیاتی و تداوم خدمت رسانی صادقانه به مردم استان خوزستان باشیم.
نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی و مجموع ظرفیت ۱۸۵۰ مگاوات ساعت بزرگترین نیروگاه بخاری کشور و تامین کننده حدود 35 درصد برق مورد نیاز استان خوزستان است

  • خبرنگار: داوود سلیمانی ( مديريت توليد برق اهواز )
  • منتشر کننده:رسول صادقی /سردبیر

برچسب ها:


ارسال پیام Security code