جمعه 06 خرداد 1401
پروژه ها
08:35 - 1400/09/30
مدیرعامل شرکت برق حرارتی:

راندمان نیروگاه‌های حرارتی امسال به ۴۰ درصد می‌رسد

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: راندمان نیروگاه‌های کشور براساس برنامه‌ریزی‌ صورت گرفته تا پایان امسال به ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت.

راندمان نیروگاه‌های حرارتی امسال به ۴۰ درصد می‌رسد
به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، محسن طرزطلب در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا، افزود: امسال تلاش خواهد شد از طرق مختلف نسبت به تامین منابع مالی لازم اقدام شده تا این راندمان افزایش یابد.
وی ادامه داد: راندمان نیروگاه‌های حرارتی در برخی کشورهای پیشرفته که ظرفیت تولید آن‌ها به کشور ما نزدیک است معادل ۳۷.۳ درصد است و این در حالی است که این رقم هم اکنون در نیروگاه‌های ایران ۳۹ درصد است.
مدیرعامل برق حرارتی تاکید کرد: طبیعتا هرچه میزان بازدهی نیروگاه‌ها افزایش یابد به همان نسبت از مصرف سوخت کاسته خواهد شد و این هم به نفع نیروگاه و هم به نفع محیط زیست خواهد بود.
طرزطلب، خارج کردن نیروگاه‌های فرسوده از مدار تولید، تبدیل نیروگاه‌ها به سیکل ترکیبی و احداث نیروگاه‌های جدید با بازدهی بالا را مهمترین اقدام‌ها برای رسیدن بازدهی نیروگاه‌ها به ۴۱.۵ درصد برشمرد و گفت: تحقق این امر نیاز به منابع مالی خاص و ویژه دارد که امید است با کمک دولت و مجلس این امر محقق شود.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی ادامه داد: روش‌های مختلفی برای تامین منابع مالی مثل فروش اموال و دارایی‌ها، استفاده از تسهیلات اوراق مالی اسلامی و منابع داخلی خود شرکت مدیریت تولید نیروی برق حرارتی در نظر گرفته شده است که تحقق این منابع روند افزایش بازدهی نیروگاه‌ها و به دنبال آن کاهش مصرف سوخت را تسریع خواهد کرد.
طرزطلب: یکی از برنامه‌های اعلامی از سوی «علی اکبرمحرابیان» در زمان معرفی به عنوان وزیر نیروی دولت سیزدهم، رسیدن بازدهی نیروگاه‌ها به ۴۱.۵ درصد بود که با اقدام‌های در نظر گرفته شده به طور قطع به این عدد دست خواهیم یافت.


  • خبرنگار: رسول صادقی
  • منتشر کننده:رسول صادقی /سردبیر

برچسب ها:


ارسال پیام Security code