جمعه 06 خرداد 1401
عمومی
08:42 - 1400/09/04
مدیرعامل نیروگاه بعثت:

آلودگی هوای تهران ربطی به مازوت‌سوزی نیروگاه‌ها ندارد/ نیروگاه بعثت در 8 سال اخیر مازوت مصرف نکرده است

مدیرعامل نیروگاه بعثت با تاکید بر اینکه در هیچ یک از نیروگاه‌های استان تهران مازوت استفاده نمی‌شود، افزود: این نیروگاه نزدیک به هشت سال است که از سوخت مازوت استفاده نکرده و نمی‌کند و در این نیروگاه همواره از گاز طبیعی استفاده می‌شود.

آلودگی هوای تهران ربطی به مازوت‌سوزی نیروگاه‌ها ندارد/ نیروگاه بعثت در 8 سال اخیر مازوت مصرف نکرده است
به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، مسعود شیخ در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به نصب تجهیزات پایش آنلاین در این نیروگاه، گفت: آلودگی هوای تهران ربطی به مازوت‌سوزی نیروگاه‌ها ندارد و این موضوع باید از جای دیگر بررسی شود.
شیخ از لزوم بازسازی پست نیروگاه بعثت و جایگزینی آن با پست‌های GIF به‌عنوان یک الزام اساسی یاد کرد و افزود: در کنار مباحث نوسازی واحد‌ها و پست‌های نیروگاه به‌عنوان مباحث، برخی اقدامات جاری نیز برای بهبود عملکرد نیروگاه در دستور کار قرار گرفته است.
مدیر عامل نیروگاه بعثت با تاکید بر اینکه نوسازی نیروگاه‌های قدیمی برای افزایش راندمان یک فعالیت الزامی و اساسی است، اضافه کرد: در صورت تبدیل واحد‌های بخاری نیروگاه بعثت به سیکل‌ترکیبی، راندمان نیروگاه ما از ۳۰ به حدود ۶۰ درصد افزایش‌یافته و تقریبا دو برابر می‌شود.
وی تاکید کرد: نیروگاه بعثت به منظور حفظ محیط زیست و برای نخستین بار در کشور نسبت به نصب تجهیزات استحصال گاز co2 با ظرفیت ۵۰ تن در شبانه روز و با خلوص 99.9 درصد به منظور بازیافت این گاز از محصولات احتراق که مورد مصرف در صنایع غذایی و بهداشتی است، مبادرت کرده که با بهره‌برداری آن گامی در جهت حفظ محیط زیست و اقتصاد مقاومتی برداشته است.
نیروگاه بعثت با برخورداری از سه واحد بخار هر یک با ظرفیت نامی ۸۲ مگاوات در جنوب‌شرقی تهران(منطقه خزانه بخارایی) واقع شده است.

  • خبرنگار: بهروز یوسفی
  • منتشر کننده:رسول صادقی /سردبیر

برچسب ها:


ارسال پیام Security code