چهارشنبه 10 آذر 1400
عمومی
12:01 - 1400/08/05
مدیرعامل برق حرارتی:

۶۸ درصد مخازن سوخت نیروگاهی کشور تکمیل شده است

مدیر عامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: تاکنون 68 درصد مخازن ذخیره‌سازی سوخت مایع نیروگاه‌ها پر شده است.

۶۸ درصد مخازن سوخت نیروگاهی کشور تکمیل شده است
به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، محسن طرزطلب در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین جزئیات استفاده از سوخت جایگزین در نیروگاه‌های کشور گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده با شرکت پخش فرآورده‌های نفتی کشور در تلاش هستیم که امسال را بدون خاموشی سپری کنیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۶۸ درصد مخازن سوختی نیروگاه‌های کشور پر است و جای نگرانی نیست. خوشبختانه در فصل زمستان با توجه به اینکه پیک بار پایین است، از نظر ظرفیت نیروگاه‌ها مشکلی نداریم، ولی نگرانی عمده این بود که با توجه به افزایش مصرف گاز طبیعی در فصل زمستان، در تأمین گاز نیروگاه‌ها به مشکل بخوریم.
طرزطلب بیان کرد: از تابستان امسال یک برنامه‌ریزی را برای فصل زمستان کردیم و خوشبختانه با هماهنگی وزارت نیرو و نفت مقرر شده از تمام ظرفیت‌ها در حوزه حمل و نقل، از جمله ناوگان پالایش و پخش و راه‌آهن برای تامین سوخت مورد نیاز نیروگاه‌ها استفاده شود.
وی در خصوص اورهال (تعمیر) نیروگاه‌ها گفت: به منظور افزایش ‌آمادگی این واحدها برای زمان اوج مصرف تابستان سال‌آینده اجرای ۱۰۴ هزار مگاوات برنامه تعمیرات نیروگاهی در قالب ۷۱۱ پروژه تعمیرات اساسی واحدهای بخاری و گازی،‌ مسیر داغ و اتاق احتراق و تعمیرات دوره‌ای اجرا خواهد شد.


  • خبرنگار: رسول صادقی
  • منتشر کننده:رسول صادقی /سردبیر

برچسب ها:


ارسال پیام Security code