چهارشنبه 10 آذر 1400
تعمیرات
01:48 - 1400/08/04
برای انجام تعمیرات بازدید دوره‌ای؛

چهارمین واحد نیروگاه شهیدرجایی از مدار تولید خارج شد

مدیر نیروگاه بخار شهید رجایی با اشاره به خروج واحد شماره دو بخاری این نیروگاه برای انجام تعمیرات بازدید دوره‌ای، گفت: هم‌اکنون چهار واحد بخاری و سیکل‌ترکیبی این نیروگاه به طور همزمان تحت تعمیرات قرار دارند.

چهارمین واحد نیروگاه شهیدرجایی از مدار تولید خارج شد
به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، حبیب شریفی با بیان تداوم فعالیت‌های تعمیراتی در این نیروگاه گفت: در ادامه فعالیت‌های تعمیراتی نیروگاه، واحد شماره 2 بخاری به ظرفیت نامی 250 مگاوات برای انجام تعمیرات بازدید دوره‌ای از شبکه سراسری تولید برق خارج شد.
شریفی به برنامه‌های این دوره از تعمیرات اشاره کرد و افزود: تعویض لوله‌های فاینال سوپر هیتر، بازدید از بسکت‌ها، شبکه‌ها و سیل‌های GAH، بازدید از کانال‌های دود و هوا، بازدید دوره‌ای مشعل‌ها، بازدید از الکتروموتورها و فن‌های 6/6 کیلوولت و تجهیزات آن در حوزه بویلر و همچنین بازدید از تجهیزات سیستم هیدرولیک و والوهای اصلی توربین، الکتروموتورها در حوزه توربین بخشی از اقداماتی است که در این دوره از سوی امور تعمیرات مکانیک بخار انجام می‌شود.
وی اظهار داشت: در حوزه تعمیرات الکتریک و ابزاردقیق نیز متخصصان تعمیرات نیروگاه بخار، فعالیت‌های مربوط به تست و کالیبراسیون ترانسفورماتورها، سوییچ‌های فشاری و دمایی، بازدید و تست آنالایزرها، سطح‌ سنج‌ها، بازدید و تست شعله بین‌ها، جرقه زن‌ها و سیستم‌های اطفای حریق این واحد را در کنار دیگر فعالیت‌ها به انجام خواهند رساند.
در ادامه برنامه‌های تعمیرات واحدهای سیزده‌گانه نیروگاه شهیدرجایی، هم‌اکنون چهار واحد بخاری و سیکل‌ترکیبی این نیروگاه به طور همزمان تحت تعمیرات قرار دارند.


  • خبرنگار: مهرداد رشتاک
  • منتشر کننده:رسول صادقی /سردبیر

برچسب ها:


ارسال پیام Security code