چهارشنبه 10 آذر 1400
عمومی
12:06 - 1400/07/27

آمادگی نیروگاه‌های برق برای زمستان چقدر است؟

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته با وزارت نفت برای تامین سوخت، اکنون نگرانی برای تامین برق زمستان وجود ندارد و ۱۵ درصد نیز در تعمیرات نیروگاه‌ها پیشرفت داشته‌ایم.

آمادگی نیروگاه‌های برق برای زمستان چقدر است؟
به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، محسن طرزطلب در گفت‌‌وگو با خبرگزاری ایسنا، درباره وضعیت تامین سوخت نیروگاه‌ها، اظهار کرد: نیروگاه‌ها برای دریافت سوخت دوم آمادگی دارند و نیروگاه‌هایی که راندمان بالایی دارند و با سوخت کمتری می‌توانند برق تولید کنند را در اولویت تعمیر اساسی قرار داده‌ایم و بعد از آن نیروگاه‌هایی که مازوت مصرف می‌کنند در اولویت بعدی قرار گرفته‌اند تا تعمیرات آن‌ها نیز انجام شود.
وی با بیان اینکه هدف این است که اگر مشکل تامین گاز نیروگاه‌ها به وجود آمد بتوانیم از نیروگاه‌های راندمان بالا که گاز کمتری مصرف می‌کنند و از نیروگاه‌هایی که قابلیت استفاده از سوخت مایع دارند استفاده کنیم، گفت: اگر وزارت نفت به تعهد خود برای تامین گاز عمل نکند، نیروگاه‌ها می توانند با سوخت جایگزین نیاز برق کشور را پاسخ دهند.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اکنون نگرانی وجود ندارد، شرکت گاز و پالایش و پخش تعامل خوبی با ما دارند و هفته‌ای دوبار جلسه برگزار می‌شود و مباحث به طور کلان مورد بررسی قرار می‌گیرد.
طرزطلب با اشاره به پیشرفت وضعیت تعمیرات نیروگاهی هم اظهار کرد: عملیات تعمیرات و نگهداری نیروگاه‌ها تا اردیبهشت و اوایل خرداد‌ماه ادامه خواهد داشت و تاکنون ۱۵ درصد پیشرفت داشته است.
وی با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی انتظار می‌رود که عملیات تعمیرات در موعد مقرر به پایان برسد، گفت: نگرانی از بابت اتمام عملیات تعمیرات و اورهال نیروگاه‌ها وجود ندارد و پیش‌بینی می‌کنیم که در این موضوع با چالشی مواجه نشویم.


  • خبرنگار: رسول صادقی
  • منتشر کننده:رسول صادقی /سردبیر

برچسب ها:


ارسال پیام Security code