اخبار پروژه ها
شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر رفع هر چه سریع‌تر موانع موجود در راه‌اندازی نیروگاه کلاس اف هنگام، گفت: این نیروگاه با توجه به تکنولوژی خاصی که در آن به کار رفته است فارغ از اینکه در موقعیت جغرافیایی استان واقع گردیده است به عنوان یک افتخار ملی برای همه مردم شناخته شده است.
لینک تصویر خبر
ساخت تجهیزات نیروگاهی به دلیل اهمیت، حساسیت و پیچیدگی آن‌ها اساسا تاثیری استراتژیک در روند تامین برق کشور دارد که نمی‌توان به‌سادگی از آن چشم پوشید و ساخت روتور توربین بخار به روش مهندسی معکوس برای نیروگاه بعثت نیز نمایشی موفق از همین دستاوردها است.
لینک تصویر خبر
وزیر نیرو ساخت نخستین روتور توربین بخار ایرانی را یکی از نمودهای ظرفیت بالای منابع انسانی در کشور برشمرد و افزود: این اقدام یکی از روزنه‌های نور به سوی یک آینده مطمئن و توام با نشاط، رونق و توسعه نه تنها در کشور ما بلکه در منطقه است.
لینک تصویر خبر
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: تا نیمه خردادماه 69 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی برای تامین برق مورد نیاز پیک تابستان امسال آماده خواهد شد.
لینک تصویر خبر
روتور توربین بخار نیروگاه بعثت به عنوان نخستین نمونه ایرانی ساخته شده از این روتور توسط وزیر نیرو رونمایی شد.
لینک تصویر خبر
مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران با اشاره به اینکه روتور توربین بخار نیروگاه بعثت صبح فردا توسط وزیر نیرو رونمایی می‌شود، گفت: ایران با ساخت این روتور توربین بخار در میان پنج کشور برتر سازنده این روتورها قرار گرفته است.
لینک تصویر خبر
معاون فنی شرکت تولید نیروی برق فارس با اشاره به اقدامات انجام شده برای کاهش صدای ناخواسته و آلودگی صوتی در نیروگاه گازی شیراز، گفت: طراحی و اجرای طرح بی‌صداسازی اگزوز‌های خروجی، اجرای دیوار ضد صدا اطراف ورودی هوای تولید برق در نیروگاه و کاشت یک هزار و ۵۰۰ اصله نهال و درخت در فضای نیروگاه برای جلوگیری از انتشار صدا از جمله اقدامات انجام شده است.
لینک تصویر خبر
رئيس شورای شهر درچه اصفهان، گفت: شورای شهر دو مکاتبه با استانداری و اداره محیط زیست اصفهان برای مطمئن شدن از این موضوع که این تصفیه‌خانه آلودگی زیست محیطی برای شهر درچه ایجاد نمی‌کند، انجام داد و در این باره اطمینان یافتیم که این تصفیه‌خانه موجب ایجاد آلودگی و بوی نامطبوع نمی‌شود.
لینک تصویر خبر
متخصصان قسمت ساخت و تولید شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران موفق شدند پره چرخ کورتیس را با استفاده از دانش مهندسی معکوس بومی‌سازی کنند.
لینک تصویر خبر
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق اصفهان با اشاره به اینکه تصفیه‌خانه نیروگاه اصفهان قبل از تابستان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: با افتتاح این پروژه سالانه پنج میلیون مترمکعب در مصرف آب صرفه‌جویی خواهد شد که معادل مصرف آب یک شهرک 100 هزار نفری در سال است.
لینک تصویر خبر
مدیرعامل نیروگاه ری گفت: در حال‌حاضر راندمان نیروگاه ری حدود ۲۲ درصد است که با نوسازی این عدد به ۳۰ درصد خواهد رسید که می‌توان گفت روزانه به نرخ جهانی حدود ۳۰ تا ۳۵ میلیارد تومان هزینه کمتری برای دولت خواهد داشت و در واقع صرفه‌جویی به شمار می‌رود.
لینک تصویر خبر
نیروگاه‌ها نبض تپنده اقتصاد هستند. اگرچه سهم آنها در پیشبرد اهداف کلان توسعه پایدار گاه نادیده گرفته می‌شود، اما تولیدکنندگان برق، نقشی غیرقابل‌انکار در چرخش چرخ اقتصاد و صنعت کشور و نیز تامین رفاه، امنیت و سلامت جامعه دارند.
لینک تصویر خبر
مدیرعامل شرکت برق حرارتی با اشاره به توانمندی کشورمان در زمینه دانش طراحی، ساخت، اجرا و بهره‌برداری از نیروگاه‌های نسل جدید گازی کلاس اف در کشور، گفت: در طی پنج سال اخیر سهم مشارکت بخش خصوصی در به مدار آمدن نیروگاه‌های حرارتی بزرگ به بیش از 73 درصد رسیده است.
لینک تصویر خبر
معاون برنامه‌ریزی شرکت برق حرارتی گفت: تا انتهای دولت دوازدهم یک هزار و 712 مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی با اعتباری بالغ بر 22 هزار میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.
لینک تصویر خبر
همزمان با هفته چهل‌وپنجم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، واحد بخار نیروگاه سیکل‌ترکیبی کاسپین با اعتباری بالغ بر 130 میلیون یورو به صورت ویدیو کنفرانس توسط رئیس‌جمهور افتتاح شد.
لینک تصویر خبر
قرارداد احداث بخش بخار نیروگاه سیکل‌ترکیبی بمپور استان سیستان‌وبلوچستان در قالب سازوکار جلب مشارکت بخش خصوصی میان شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی و شرکت فراب به امضا رسید.
لینک تصویر خبر
مدیرعامل شرکت برق حرارتی بر لزوم افزایش توان تولید برق در تهران تاکید و افزود: تقاضای برق در محدوده برق منطقه‌ای تهران با شیب نسبتاً زیادی رو به افزایش است و پیش‌بینی می‌شود که تا سال 1415، به بیش از دو برابر مقدار فعلی افزایش یابد
لینک تصویر خبر
قرارداد ساخت نیروگاه جدید سیکل‌ترکیبی بعثت تهران با استفاده از نخستین توربین ملی MGT-75 میان شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی و گروه مپنا به امضا رسید.
لینک تصویر خبر
همزمان با انجام تعمیرات اساسی واحد شماره سه نیروگاه حرارتی شازند، پروژه ارتقا و تعویض لوله‌های سوپر هیترهای در معرض تشعشع مشعل‌های داخل کوره در حال انجام است.
لینک تصویر خبر
مدیرعامل شرکت برق حرارتی از آغاز دوباره پرداخت تسهیلات ارزی به سرمایه‌گذاران نیروگاهی خبر داد و گفت: دولت مخالف صادرات برق توسط بخش خصوصی نیست. اما در حال حاضر ظرفیت خطوط انتقال کشور به کشورهای همسایه حدود یک‌هزار و ۸۰۰ مگاوات است و از این ظرفیت هم تقریبا استفاده می‌شود.
لینک تصویر خبر
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی گفت: تا پایان سال بیش از 230 میلیون دلار حواله صرف بازپرداخت منابع سرمایه‌گذارانی می‌شود که واحدهای بخار نیروگاه‌های سیکل‌ترکیبی را از طریق قراردادهای بیع‌متقابل احداث کرده‌اند.
لینک تصویر خبر
همزمان با هفته چهل‌وسوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، سه پروژه سازوکاری استفاده از ظرفیت بازار سرمایه جهت تامین مالی،‌ افزایش راندمان نیروگاه‌های حرارتی و فروش اموال مازاد نیروگاه‌ها و مدیریت دارایی‌های راکد توسط وزیر نیرو رونمایی شد.
لینک تصویر خبر
سامانه ساخت داخل تحریک ژنراتور(اکسایتر) واحد دوم بخاری مولد برق 320 مگاواتی نیروگاه اصفهان برای اولین بار در کشور توسط متخصصان داخلی نصب و راه‌اندازی شد.  
لینک تصویر خبر
توافق‌نامه طراحی، تجهیز، راه‌اندازی و توسعه آزمایشگاه‌های حوزه تخصصی تولید نیروی برق حرارتی میان پژوهشگاه نیرو و شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی به امضا رسید.
لینک تصویر خبر
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق منطقه مرکزی با اشاره به پیشرفت 30 درصدی تعمیرات اساسی واحد سوم نیروگاه شازند، گفت: همزمان با اجرای این طرح دو پروژه مهم و کلیدی اصلاح سیستم حفاظت واحد و بهینه‌سازی سیستم DCS کلید خورده است.
لینک تصویر خبر
مدیرعامل نیروگاه شهید سلیمی نکا گفت: پروژه آب شیرین‌کن این نیروگاه با ظرفیت ۶ میلیون لیتر در شبانه‌روز اردیبهشت‌ماه سال آینده وارد مدار شده و برداشت از آب‌های زیرزمینی دشت شرق مازندران متوقف می‌شود.
لینک تصویر خبر
پروژه انتقال هوای فشرده از هدر مشترک پالس جت با توجه به ضرورت و نیاز به سیستم پشتیبان کمپرسور خانه بخار که وظیفه تامین هوای مورد نیاز واحدهای بخار را بر عهده دارد، در نیروگاه شهدای پاکدشت(دماوند) اجرا شد.
لینک تصویر خبر
مهرداد امیر زاده، معاون برنامه‌ریزی و بازرگانی طرح‌های نیروگاهی بیع متقابل شرکت برق حرارتی
لینک تصویر خبر
پروژه امکان‌سنجی فنی- اقتصادی طرح ديوارهای بادشکن در بخش‌های داخل و خارج برج‌های خنک کن اصلی نيروگاه حرارتی شازند و تأثيرات متقابل آن با طرح سامانه خنک‌کن کمکی و تأثير آن بر رفع محدوديت توليد واحد به پایان رسید.
لینک تصویر خبر
همزمان با هفته چهلم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، واحد اول بخار نیروگاه سیکل‌ترکیبی سبلان استان اردبیل با ظرفیت 160مگاوات به صورت ویدیو کنفرانس توسط رئیس‌جمهور افتتاح شد.
لینک تصویر خبر
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به اینکه ظرفیت فعلی نیروگاه‌های سیکل‌ترکیبی ایران به 30 هزار مگاوات رسیده است، گفت: با افتتاح این پروژه‌ها عملا 10 هزار مگاوات برق کشور از طریق بخار واحدهای سیکل‌ترکیبی و بدون مصرف سوخت اضافه تولید می‌شود.
لینک تصویر خبر
مجری طرح‌های نیروگاهی بیع متقابل شرکت برق حرارتی گفت:واحداول بخار نیروگاه سیکل‌ترکیبی سبلان به ظرفیت 160مگاوات توسط رئیس‌جمهور افتتاح میشود.
لینک تصویر خبر
مدیرعامل شرکت برق حرارتی با تاکید بر اینکه در مدت زمان فعالیت دولت‌ تدبیر و اميد ۸.۵ میلیارد یورو در حوزه تولید برق سرمایه‌گذاری شده است، گفت: تا پایان این دولت ۲۰ هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاهی کشور افزوده خواهد شد.<br>
لینک تصویر خبر
همزمان با ایام دهه فجر عملیات اجرایی آماده‌سازی ساختگاه نیروگاه سیکل‌ترکیبی ملایر به ظرفیت ۵۰۰ مگاوات آغاز شد.<br>
لینک تصویر خبر
مدیرعامل شرکت برق حرارتی با اشاره به اینکه دومین برج خشک نیروگاه شهید مفتح سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: با اتمام این پروژه شاهد صرفه‌جویی ۸۵ درصدی در مصرف آب واحد ۲۵۰ مگاواتی دوم نیروگاه خواهیم بود.
لینک تصویر خبر
همزمان با هفته سی‌ونهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، سومین واحد بخار نیروگاه سیکل‌ترکیبی شیروان با دستور رئیس‌جمهور افتتاح شد.
لینک تصویر خبر
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت:با افتتاح سومین واحد بخار نیروگاه سیکل‌ترکیبی شیروان ظرفیت نیروگاه‌های کشور به 85 هزار مگاوات رسید
لینک تصویر خبر
هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، با اختصاص تسهیلات جهت اجرای طرح نیروگاه بخاری سیریک هرمزگان موافقت کرد.
لینک تصویر خبر
مجری طرح نیروگاه‌های سیکل‌ترکیبی شرکت برق حرارتی گفت: سومین واحد بخار نیروگاه سیکل‌ترکیبی شیروان صبح فردا همزمان با نخستین روز دهه فجر به دستور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود.
لینک تصویر خبر
همزمان با فرارسیدن ایام دهه فجر واحد بخار نیروگاه‌های سیکل‌ترکیبی شیروان و سبلان با سرمایه‌گذاری بالغ بر هفت هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهند رسید.
لینک تصویر خبر
مدیرعامل نیروگاه طرشت گفت: بعد از پیک تابستان سال ۱۴۰۰ واحدهای یک و دو این نیروگاه از مدار خارج شده و مولدهای پایه گازسوزکه دارای تکنولوژی‌های جدید هستند جایگزین آنها شده و در پیک سال ۱۴۰۱ وارد مدار تولید برق می‌شوند.
لینک تصویر خبر
ناصر اسکندری/ معاون راهبری تولید شرکت تولید برق حرارتی
لینک تصویر خبر
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی بر لزوم حرکت بیشتر در جهت ساخت داخل قطعات و تجهیزات مورد نیاز نیروگاه‌ها تاکید کرد و افزود: هر برنامه‌ای که در این جهت تعریف و تصویب شود مطمئنا از آن حمایت کرده و تامین نقدینگی آن را انجام خواهیم داد.
لینک تصویر خبر
مدیرعامل شرکت برق حرارتی گفت:‌ واحدهای اول و دوم گازی نیروگاه سیکل‌ترکیبی زرند به ظرفیت 324 مگاوات برای پیک مصرف برق تابستان سال آینده وارد مدار خواهند شد.
لینک تصویر خبر
همزمان با هفته سی‌وپنجم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و در جریان برگزاری جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو، دستگاه تحلیل اکسیژن نیروگاهی نیروگاه سهند به عنوان پروژه برتر و تولید نیروی برق کرمان به عنوان شرکت برتر پژوهشی انتخاب شده و از سوی وزیر نیرو مورد تقدیر قرار گرفتند.
لینک تصویر خبر
مجری طرح نیروگاه‌های سیکل ترکیبی شرکت برق حرارتی گفت: نخستین واحد گازی نیروگاه هنگام با ظرفیت 307 مگاوات به عنوان اولین واحد از مجموعه نیروگاه‌های کلاس اف دولتی ایران در استان هرمزگان وارد مدار تولید شد.
لینک تصویر خبر
مدیرعامل شرکت برق حرارتی گفت: واحدگاز نیروگاه کلاس اف دوکوهه اندیمشک به ظرفیت ۳۰۷ مگاوات سال آینده وارد مدار می‌شود.
لینک تصویر خبر
مدیرعامل شرکت برق حرارتی، گفت: عملیات اجرایی‌ ساخت نیروگاه سیکل‌ترکیبی مشهد با راندمان ۵۵ درصد زمستان امسال آغاز خواهد شد.
لینک تصویر خبر
علیرضا نصراللهی، مجری طرح نیروگاه‌های سیکل ترکیبی برق حرارتی
لینک تصویر خبر
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی، گفت: تا پایان امسال در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، 21 پروژه بزرگ صنعت تولید برق حرارتی با حجم سرمایه‌گذاری 40 هزار میلیارد تومان عملیاتی خواهد شد.
لینک تصویر خبر
مدیر طرح نیروگاه سیکل ترکیبی دوکوهه گفت: واحد گاز نیروگاه سیکل ترکیبی دوکوهه تا پایان سال آینده وارد مدار می‌شود.
لینک تصویر خبر
حمیدرضا عظیمی، معاون برنامه‌ریزی شرکت تولید نیروی برق حرارتی
لینک تصویر خبر
مدیرعامل شرکت تولید برق سنندج گفت: ظرفیت تولید سالانه نیروگاه سیکل‌ترکیبی سنندج با اجرای طرح‌های ارتقای توان ضمن افزایش 500 میلیون کیلووات ساعتی از مرز 6.5 میلیون مگاوات ساعت عبور کرد.
لینک تصویر خبر
همزمان با هفته سی‌ودوم پویش#هرهفته_الف_ب_ایران، پروژه ارتقای ظرفیت واحد گازی شماره سه نیروگاه سیکل‌ترکیبی سنندج با اعتباری بالغ بر 137 میلیارد تومان توسط وزیر نیرو افتتاح شد.
لینک تصویر خبر
مجری طرح نیروگاه‌های سیکل ترکیبی شرکت برق حرارتی با اشاره به اینکه سابقه صنعت نیروگاه‌سازی در کشور به 20 سال رسیده است، گفت: در حال حاضر توانسته‌ایم به طراحی و ساخت پیچیده‌ترین توربین‌های دنیا دست پیدا کنیم که در زمرۀ کلاس F هستند.
لینک تصویر خبر
مدیرعامل شرکت برق حرارتی گفت: تا پایان امسال حدود هشت هزار میلیارد از محل بند (و) تبصره یک قانون بودجه صرف بازپرداخت منابع سرمایه‌گذارانی می‌شود که واحدهای بخار خود را از طریق قراردادهای بیع‌متقابل به پایان رسانده و سوخت صرفه‌جویی شده آن‌ها نیز اندازه‌گیری شده است.
لینک تصویر خبر
همزمان با سی‌ویکمین هفته از پویش‌ #‌هرهفته_الف_ب_ایران، طی مراسمی با حضور وزیر نیرو پروژه سازوکاری تسهیل سرمایه‌گذاری در احداث بخش بخار نیروگاه‌‌های سیکل‌ترکیبی رونمایی خواهد شد.
لینک تصویر خبر
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق اصفهان با اشاره به افزایش 13 درصدی تولید نیروگاه اصفهان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: در صورت تکمیل طرح‌های در دست اقدام، از جمله راه‌اندازی تصفیه‌خانه فاضلاب، انرژی تولیدی سالیانه نیروگاه به دو برابر میزان فعلی خواهد رسید و تا ۸۵ درصد در مصرف آب نیز صرفه‌جویی خواهد شد.
لینک تصویر خبر
همزمان با هفته سی‌ام پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، نخستین واحد بخار نیروگاه سیکل‌ترکیبی فردوسی با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان صبح امروز به صورت ویدیو کنفرانس توسط رئیس‌جمهور افتتاح شد.
لینک تصویر خبر
مدیرعامل شرکت برق حرارتی با تاکید بر اینکه تا پایان سال جهش تولید 9 واحد بخار وارد مدار خواهد شد، گفت: افتتاح این واحدها راندمان نیروگاه‌های حرارتی را یک درصد افزایش خواهد داد.
لینک تصویر خبر
مدیرعامل شرکت برق حرارتی گفت: نخستین واحد بخار نیروگاه سیکل‌ترکیبی فردوسی(خراسان رضوی) با اعتباری بالغ بر سه هزار و 400 میلیارد تومان صبح فردا به صورت ویدیو کنفرانس توسط رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود.
لینک تصویر خبر
مجری طرح‌های نیروگاهی سیکل ترکیبی برق حرارتی از ورود کشور به طراحی و ساخت توربین‌های گازی نیروگاه‌های سیکل ترکیبی نسل کلاس F خبر داد.
لینک تصویر خبر
دستگاه آنالایزر اکسیژن مورد نیاز نیروگاه‌ها که ساخت آن تا پیش از این در انحصار شرکت‏های خارجی بود و هزینه بالایی بابت خرید نمونه خارجی این محصول صرف می‏شد، برای نخستین بار در کشور توسط متخصصان داخلی طراحی و ساخته شد.
لینک تصویر خبر
مدیر طرح نیروگاه سیکل‌ترکیبی دوکوهه اندیمشک، گفت: واحد گاز 307 مگاواتی این نیروگاه کلاس F(راندمان بالا) در صورت تامین نقدینگی سال آینده وارد مدار می‌شود.
لینک تصویر خبر
مجری طرح نیروگاه‌های سیکل ترکیبی شرکت برق حرارتی با اشاره به انتشار خبری مبنی بر مشکل تامین آب پروژه ساخت نیروگاه کلاس اف لرستان، گفت: هم اکنون در حال یافتن چاه با استعداد آبدهی کافی هستیم که امیدواریم این مسئله به زودی حل و فصل شود.
لینک تصویر خبر
مجری طرح‌های نیروگاهی بخار شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به توافق این شرکت با پیمانکار جدید روسی برای ساخت نیروگاه سیریک هرمزگان، گفت: عملیات اجرایی این پروژه به زودی با استفاده از وام دولتی فدراسیون روسیه آغاز خواهد شد.
لینک تصویر خبر
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با تاکید بر اینکه ظرفیت نیروگاه‌های استان هرمزگان در مدت زمان فعالیت دولت و تدبیر و امید 60 درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی قشم برای پیک سال 1401 وارد مدار خواهد شد.
لینک تصویر خبر
همزمان با بیست‌وششمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، دومین واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی قشم با اعتباری بالغ بر دو هزار و 300 میلیارد تومان توسط رئیس‌جمهور افتتاح شد.
لینک تصویر خبر
همزمان با بیست‌وششمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، دومین واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی قشم با ظرفیتی بالغ بر 160 مگاوات توسط رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود.
لینک تصویر خبر
مجری طرح‌های نیروگاهی سیکل‌ترکیبی شرکت برق حرارتی گفت: بخش گاز نیروگاه 906 مگاوتی سیکل‌ترکیبی کلاس F ویس رامین اهواز برای پیک تابستان سال 1401 وارد مدار خواهد شد.
لینک تصویر خبر
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: نخستین نیروگاه زمین‌گرمایی ایران به ظرفیت اولیه پنج مگاوات امسال در شهرستان مشگین‌شهر اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد.
لینک تصویر خبر
مجری طرح‌های نیروگاه گازی شرکت برق حرارتی گفت:‌ واحدهای اول و دوم گازی نیروگاه سیکل ترکیبی زرند به ظرفیت 324 مگاوات در پیک سال آینده وارد مدار خواهد شد.
لینک تصویر خبر
حمید سرداری، مجری طرح‌های نیروگاهی بیع متقابل شرکت برق حرارتی
لینک تصویر خبر
پروژه نوسازی و تعویض ایستگاه گاز نیروگاه لوشان گیلان با هدف افزایش سطح ایمنی تاسیسات و پایداری جریان انرژی استان با اعتباری بالغ بر 1.8 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
لینک تصویر خبر
همزمان با هفته بیست‌ودوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، صبح فردا نخستین واحد بخار نیروگاه سیکل‌ترکیبی ارومیه با اعتباری بالغ بر 128 میلیون یورو توسط وزیر نیرو به بهره‌برداری می‌رسد.
لینک تصویر خبر
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با تاکید بر اينکه در تلاش برای تقویت منابع ریالی پروژه‌‌های نیروگاهی هستیم، گفت: بدین منظور درصددیم طی یک ماه آینده از محل فروش اوراق سلف تولید برق در بورس بتوانیم منابع موردنیاز برای تکمیل نیروگاه‌های‌ موجود را تقویت کنیم.
لینک تصویر خبر
عملیات کلنگ زنی نیروگاه 17 مگاواتی خورشیدی یزد با حضور مدیر عامل شرکت مادر تخصصی برق حرارتی برگزار شد.
لینک تصویر خبر
واحددوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد به ظرفیت 162مگاوات به شبکه سراسری متصل شد.
لینک تصویر خبر
دو واحد گازی نیروگاه خرم آباد به ظرفیت ۳۲۰ مگاوت تا پایان سال جاری به شبکه برق کشور متصل میشود.
لینک تصویر خبر
سامانه خنک کاری هوای ورودی توربین های گازی نیروگاه اسلام آباد غرب به بهره برداری رسید.
لینک تصویر خبر
در جریان‌بازدید مدیرعامل شرکت برق حرارتی از پروژه واحد گازی H25 و سیمولاتورهای بخار سیکل ترکیبی واقع در نیروگاه طرشت بر جایگزینی واحدهای تولید پراکنده به جای واحدهای بخار در این نیروگاه تاکید شد.
مجری طرح های نیروگاهی بیع متقابل شرکت برق حرارتی خبرداد: واحد دوم بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم به ظرفیت 160 مگاوات به شبکه برق کشور پیوست.
ساخت داخل نمودن پره های ثابت و متحرک تمامی توربین های واحدهای نیروگاهی کشور تا سال 98 از اهداف شرکت برق حرارتی بوده که 100 درصد محقق می شود.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/1261/2.jpg
درجریان سفر هیأت دولت به استان سمنان،عملیات اجرایی احداث بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شهید بسطامی شاهرود به ظرفیت 162 مگاوات آغازشد
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/1235/image_2018_12_4-13_41_2_577_4iw.jpg
مجری طرح های نیروگاهی خصوصی شرکت برق حرارتی خبر داد: در راستای آمادگی برای پیک سال 98؛ بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی هرمز به ظرفیت 160 مگاوات به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/1219/Azar (65).jpg
واحد ۳ نیروگاه بندرعباس که جهت انجام تعمیرات دوره ای ۱۰ روزه در تاریخ ششم مهرماه از مدار خارج شده بود به مدار تولید برق کشور متصل شد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/1070/lkjh.jpg
بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی کاشان به ظرفیت 160 مگاوات تا آبان ماه 1397 به بهره‌برداری می‌رسد.
همزمان با ششمین روز از هفته دولت 2 طرح صنعتی در شرکت مدیریت تولید برق زرند افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/991/IMG_8479 [800x600].jpg
در مراسم آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی افق زاهدان اعلام شد:با برنامه ريزي هاي صورت گرفته ٢ واحد گازی این نیروگاه تا پیک سال 99 به بهره برداری می رسد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/987/1.jpg
مجری طرح های نیروگاهی 3 (بیع متقابل) شرکت برق حرارتی خبر داد: واحدهای 1 و 2 بخش بخار نیروگاه پرند به ظرفیت 320 مگاوات همزمان با هفته دولت و با حضور وزیر نیرو به بهره برداری می رسد.
مجری طرح های نیروگاهی 3 ( بیع متقابل ) خبرداد: واحددوم بخار نیروگاه پرند روز دوشنبه 15 مرداد 97 با شبکه سراسری سنکرون شد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/961/e953f047-20b9-411c-a25a-f277ecbbcc1c_500_315.jpg
تاکید معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی برساخت خط 400 کیلوواتی کهنوج – جیرفت - بم و زاهدان
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/952/IMG_8042.JPG
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان از راه اندازی موفقیت آمیز واحد ۳۲۰ مگاواتی شماره ۴ نیروگاه بندرعباس خبر داد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/880/indexغبی.jpg
مدیر بهره برداری تولید شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان از پایان تعمیرات اساسی واحد چهار نیروگاه بندرعباس و استارت بویلر این واحد در امروز جمعه اول تیر ماه ۹۷ خبر داد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/869/indextff.jpg
​مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان گفت : نیروگاه بندرعباس پیشرو در اجرای طرح های زیست محیطی است.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/861/02Photo by amir minabian.jpg
به گزارش کارگاه جوشکاری امور تعمیرات مکانیک شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان طی خروج اضطراری واحد یک نیروگاه بندرعباس عملیات جوشکاری جهت رفع نشتی و تعویض لوله های واتروال توسط پرسنل
نصب و جایگزینی سیستم تحریک استاتیک نیروگاه بعثت با هدف حمایت از ساخت داخل و افزایش پایداری و بهره برداری مطمین از واحد و کاهش هزینه تعمیرات انجام شد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/569/excitation system.jpg
مدیرعامل شرکت برق حرارتی خبر داد: با بهره برداری از بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی تابان در استان یزد به ظرفیت160 مگاوات، فاز اول این نیروگاه بطور کامل وارد مدار برق کشور شد.
محسن طرز طلب گفت: با بهره برداری از بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سمنگان در استان کرمان به ظرفیت160 مگاوات، میزان تولید برق از واحد های نیروگاهی کشور به 62 هزارو 668 مگاوات رسید و فاز اول این نیروگاه بطور کامل وارد مدار برق کشور شد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/449/82187951-70937304.jpg
در جریان سفر مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی به استان خوزستان کلنگ نیروگاه 910 مگاواتی اندیمشک به زمین خورد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/445/photo_2017-10-19_21-54-20.jpg
نشست تخصصی معاونت راهبری تولید شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی با مدیر عامل، معاونین، پیمانکاران و مشاوران شرکت تولید نیروی برق شاهرود برگزار شد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/446/189.jpg
با بهره برداری از واحد نخست بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان، ظرفیت تولید برق این نیروگاه به 1114مگاوات رسید.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/422/shirvaan-mdm2efv9gjtfsi0kiagsms5chyu1rjg1wfscqc85m8.jpg
مدیرعامل نیروگاه بعثت از ضریب آمادگی 100 درصدی نیروگاه 50 ساله بعثت در روزهای پیک مصرف برق خبر داد و گفت: میزان تولید عملی این نیروگاه با گذشته 50 سال 92 درصد زمان طراحی است که رقمی کم نظیر با توجه به عمر 50 ساله نیروگاه بعثت است
ژنراتوراولين نيروگاه كلاس f كشور دربندرعباس از بندر شهيد رجايي بارگيري و وارد ساختگاه احداث نيروگاه شد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/415/photo_2017-09-27_11-22-34.jpg
تعمیرات اساسی واحدهای نیروگاه سیکل ترکیبی شهید بسطامی شاهرود از ابتدای نیمه دوم سال جاری آغاز می شود.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/414/photo_2017-09-26_14-48-32.jpg
مديركل جذب و حمايت از سرمايه‌گذاري استانداري هرمزگان گفت: زمين ٢٠٠ هكتاري نيروگاه ١٤٠٠ مگاواتي سيريك به سرمايه‌گذار روسيه در شهرستان سيريك تحويل داده شد.
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید نیروگاه‌های گازی خراسان گفت: با اجرای سامانه های خنک کاری مدیا بیش از 90 مگاوات به ظرفیت تولید برق نیروگاه شیروان در تابستان اضافه شده است.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/389/IMG_1959.JPG
همزمان با ششمین روز از هفته دولت، با حضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مدیران ارشد شرکت برق حرارتی، عمليات آماده سازی معدن زغال سنگ نيروگاه حرارتي مزينو آغاز شد.
هوشنگ فلاحتیان و هیأت همراه از طرح بهسازی نیروگاه ری بازدید کردند.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/385/IMG_7270.JPG
با حضور مسئولین کشوری ومدیران شرکت برق خراسان بزرگ ومسئولین شهرستانی پروژه کولرتبخیری مدیا با اعتباری بالغ بر 10میلیارد تومان درشهرستان قاینات به بهره برداری رسید.
مجری طرح های بازتوانی نیروگاه های حرارتی کشورخبر داد: سه شنبه و با حضور مقامات وزارت نیرو و صنعت ،معدن و تجارت عملیات آماده سازی منبع تامین سوخت نیروگاه طبس آغاز می شود.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/383/nasrollahi.jpg
مدیرعامل شرکت برق حرارتی خبر داد: با تکمیل فرآیند اخذ مجوزات لازم، طرح احداث حدود 5 هزار مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی با راندمان بالا به شرکت مپنا واگذار شد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/364/16465198_1216307551778606_1025444246741581824_n.jpg
سامانه های خنک کاری هوای ورودی توربین های گازی نیروگاه مشهد طی مراسمی با حضور مدیران صنعت برق و مقامات استان خراسان رضوی افتتاح شد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/359/photo_2017-08-01_16-31-35.jpg
پروژه بازتوانی نیروگاه لوشان با حضور جمعی از مدیران ارشد شرکت برق حرارتی و مقامات استانی در شهرستان لوشان برگزار شد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/355/photo_2017-07-31_16-51-44.jpg
پروژه گازسوز کردن نیروگاه زاهدان با حضور مقامات استانی و مدیران وزارت خانه های نیرو و نفت افتتاح شد
مديرعامل شركت مادر تخصصي نيروي برق حرارتي در آيين آغاز آعمليات اجرايي نيروكاه سيكل تركيبي زرند اظهار داشت: نيروگاه ٤٨٠ مگاواتي زرند طی دو سال آینده به بهره برداری می رسد
وزیر نیرو:امروز شاهد به بهره برداری رسیدن از چندین طرح و پروژه بوده ایم که بیش از 270 میلیون تومان جهت اجرایی انها هزینه شده بود.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی خبرداد: نیروگاه سیکل ترکیبی زرند به ظرفیت 500 مگاوات در استان کرمان احداث می شود.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/337/31910_507.jpg
سیستم مدیای ثابت مولدهای نیروگاه سیکل ترکیبی یزد در مراسمی با حضور قائم مقام وزیر نیرو و مدیران ادارات برق و آب استان یزد به بهره‌برداری رسید.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی خبر داد: نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس F اندیمشک تا سال 1399 وارد مدار برق کشور می شود.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی خبر داد: به دنبال افزایش ظرفیبت تولید برق در استان خوزستان هستیم.
وزیر نیرو و هیأت همراه در جریان سفر به استان مازنداران از نیروگاه سیار 25 مگاواتی سیسنگان بازدید و در جریان روند کار آن قرار گرفت.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/314/photo_2017-07-04_23-12-54.jpg
وزیر نیرو و هیأت همراه در جریان سفر به استان مازنداران از روند احداث و تکمیل نیروگاه سیکل ترکیبی کاسپین بازدید کرد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/315/photo_2017-07-04_18-38-41.jpg
مدیر عامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی خبر داد: نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک در یک واحد گازی و یک بخار به ظرفیت 451مگاوات در استان خوزستان احداث می شود.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/312/16465198_1216307551778606_1025444246741581824_n.jpg
معاون وزیر نیرو بر تسریع روند احداث بخش بخار نیروگاه شیروان تاکید کرد.
ستار محمودی،قائم مقام وزیر نیرو در آیین کلنگ زنی نیروگاه افق زاهدان از جلب سرمایه گذاری خارجی در استان سیستان و بلوچستان اظهار خرسندی کرد و اظهارداشت:امیدواریم عملیات ساخت این نیروگاه بزودی آغاز شود.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/252/photo_2017-05-14_10-49-49.jpg
نیروگاه سیکل ترکیبی افق زاهدان به ظرفیت 500 مگاوات و در دو واحد گازی و یک واحد بخار در شهر زاهدان احداث خواهد شد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/251/photo_2017-05-14_10-49-49.jpg
صنعت نیروگاهی کشور؛ پيشتاز ساخت داخل
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/237/photo_2017-01-23_09-28-38.jpg
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی و هیأت همراه 6 و 7 اردیبهشت ماه در جریان سفر به استان فارس و بوشهر از نیروگاه های جهرم،جنوب فارس،لامرد،ایران ال ان جی و عسلویه بازدید کردند.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/231/photo_2017-04-26_11-50-54.jpg
با حضور هوشنگ فلاحتيان آئين آغاز عملیات اجرایی طرح احداث برج خشک ترکيبي واحد دوم 320مگاواتي نيروگاه اصفهان انجام شد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/230/photo_2017-04-26_21-17-17.jpg
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی از مشارکت روس‌ها برای ساخت نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی در استان هرمزگان خبر داد و گفت: مراحل تامین مالی و گشایش ال سی این نیروگاه تا یک ماه دیگر به نتیجه می‌رسد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/225/31910_507.jpg
مديرعامل شركت مادر تخصصي توليدنيروي برق حرارتي كه به منظور بررسي روند پيشرفت¬كار چند پروژه صنعت برق به استان مازندران سفر كرده بود، از نيروگاه شهيد سليمي نكا بازديد نمود.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/234/IMG_20170419_152814.jpg
در اين پروژه كليه سازه ها از جمله ستونها، پایه ها ودیفیوزرها مورد تعمير و بازسازي قرار گرفته كه اين اقدام موجب افزايش راندمان و بهبود تبادل حرارتي برجها و نهايتا رفع بخشي از محدوديت هاي توليد انرژي برق مي شود .
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/222/photo_2017-04-18_15-02-17.jpg
به دلیل خرابی عدم عملکرد صحیح کنترل ولوهای توربین بخار، سوپاپ های کنترل ولو در شرکت مدیریت تولید برق مشهد ساخته شد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/221/IMG10164988.jpg
معاون برنامه ریزی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: در پسابرجام تاکنون برای ساخت نیروگاه به میزان 6 میلیارد و 500 میلیون دلار موافقت اصولی با شرکت های خارجی امضا کرده ایم که سه میلیارد و 300 میلیون دلار به قرارداد منتهی شده است.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/203/photo_2017-03-04_17-09-21.jpg
در این نیروگاه برای نخستین بار برنامه تعمیرات اساسی همراه با تعویض قطعات RI ادامه می یابد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/210/photo_2017-03-06_16-58-47.jpg
با صدور نامه مسدودی ارزی، سرمایه گذار این پروژه می تواند ازتسهیلات صندوق توسعه ملی به میزان 350 میلیون دلاراستفاده نماید.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/198/photo_2017-02-06_10-07-21.jpg
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی از بهره‌برداری فاز نخست نیروگاه سیریک در ۴۴ ماه آینده خبر داد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/190/16465198_1216307551778606_1025444246741581824_n.jpg
وزیر نیرو در آئین کلنگ زنی نیروگاه سیریک هرمزگان گفت: احداث این نیروگاه یکی از نمادهای دوستی ایران و روسیه است.
ايران و روسيه در حال اجراي فاز دوم نيروگاه هسته اي بوشهر هستند و در آينده نزديک نيز پروژه برقي کردن راه آهن اينچه برون را اجرايي خواهند کرد.
‌اين نيروگاه با هدف افزايش ظرفيت توليد برق منطقه ، کمک به افزايش پايداري شبکه، انتقال تکنولوژي و پاسخ به نياز روزافزون رشد مصرف برق منطقه احداث مي شود.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/189/429713002_87624_14061466577825963127.jpg
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: با همکاری دولت روسیه نیروگاه بخاری 1400مگاواتی سیریک و پست فشارقوی بلافصل آن طی5 سال آینده در استان هرمزگان احداث خواهد شد .
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/188/012.JPG
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی ایران گفت: 55 درصدبرق کشور توسط شرکت‌های خصوصی و 45 درصد نیز توسط شرکت‌های دولتی تامین می شود.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/185/۲۰۱۷۰۱۱۱_۱۵۵۰۳۵.jpg
نخستین نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس اف کشور با ظرفیت 500 مگاوات روز پنج شنبه 21 بهمن ماه با حضور وزیر نیرو در شهرستان اسکو از توابع استان آذربایجان شرقی کلنگ زنی شد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/179/32344_201.jpg
امسال ۱۷ برنامه از سوی دولت برای وزارت نیرو معین شد از جمله اینکه مقرر شد در سال جاری ۱۸۰۰ مگاوات نیروگاه جدید احداث شود، این در حالی است که تاک
مجری طرح های نیروگاه سیکل ترکیبی شرکت تولید نیروی برق حرارتی خبر داد:نیروگاه سیکل ترکیبی تبریز در 1 واحد گازی و یک بخار به ظرفیت کل 467 مگاوات در استان آذربایجان شزقی احداث خواهد شد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/178/100848751989.jpg
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در آیین افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان اظهار داشت:امیدواریم واحد بخار این نیروگاه در پیک تابستان سال آینده با همت شرکت مپنا و غدیر به بهره برداری برسد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/174/photo_2017-02-07_12-53-23.jpg
کشور سالانه نیازمند 4 تا 5 هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی است و خوشبختانه وزارت نیرو توانسته تاکنون عملکرد خوبی در زمینه ایجاد ظرفیت‌های جدید نیروگاهی داشته باشد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/175/photo_2017-02-07_15-18-07.jpg
از حدود 2 هزار مگاواتی که امسال به بهره برداری رسیده است، 1500 مگاوات مربوط به بخش خصوصی و 500 مگاوات بخش دولتی بوده است .
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/176/photo_2017-02-07_12-58-03.jpg
دکتر جهانگیری در این مراسم گفت:توسعه صنعت برق؛ جلوه‌ای ازخودکفایی ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی است.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/173/photo_2017-02-07_12-18-40.jpg
به مناسبت دهه فجر و همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهور به استان خوزستان بخش گاز نیروگاه های سيكل تركيبي ماهشهر و بهبهان به بهره برداری می رسد
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/172/photo_2017-02-06_10-07-21.jpg
مجوز زیست محیطی پروژه احداث بخش بخار نیروگاه عسلویه در استان بوشهر صادر شد.
برج خشک واحد 2 در مدت 30 ماه با مبلغ 102 میلیارد تومان صورت خواهد گرفت که تا 85% مصرف آب را کاهش میدهد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/168/photo_2017-02-04_15-41-21.jpg
مجری طرح بازتوانی شرکت تولید نیروی برق حرارتی خبر داد: پروژه اصلاح سیستم خنک کن اصلی و کمکی واحد دوم نیروگاه شهید مفتح با هدف کاهش مصرف آب به میزان 85 درصد همزمان با دهه فجر وارد مراحل اجرایی می گردد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/166/139406011743324485943634.jpg
این نیروگاه تا خرداد1396 به بهره برداری می رسد
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/164/82403100-71358348.jpg
کلنگ احداث نیروگاه کلاس f خرم آباد درجریان سفر وزیر نیرو به استان لرستان به زمین زده شد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/162/photo_2017-01-28_08-23-16.jpg
براساس برنامه ریزی های صورت گرفته باید سالانه 5هزارمگاوات نیروگاه برق در کشور ایجاد شود.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/163/photo_2017-01-28_08-23-29.jpg
معاون برنامه ریزی شرکت تولید نیروی برق حرارتی از احداث دو نیروگاه جدید در محدوده سواحل مکران خبر داد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/160/photo_2017-01-24_11-14-45.jpg
با بهره برداری از سوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی ماهشهر، ظرفیت تولید برق این نیروگاه به بالغ بر486مگاوات رسید
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/158/DG.jpg
این افزایش ظرفیت در قالب راه اندازی 8 واحد گاز و 2 واحد بخار سیکل ترکیبی بوده است.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/152/IMG_2419.JPG
وزیر نیرو با اهدای لوح از تلاش همکاران شرکت برق حرارتی و مپنا جهت راه اندازی بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گناوه تقدیر کرد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/150/photo_2016-12-31_10-19-14.jpg
برای احداث این نیروگاه حدود 740 هزار نفر ساعت مشارکت داشته‌اند و بیش از 150 نفر در آن به‌صورت مستقیم اشتغال دارند. اعتبار مورد نیاز این نیروگاه بیش از300 میلیون یورو بوده که توسط شرکت مپنا تأمین اعتبار شده است.
مجری طرح های نیروگاه خصوصی شرکت برق حرارتی خبر داد: واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گناوه با ظرفیت160مگاوات همزمان با سفر وزیر نیرو به استان بوشهر به بهره برداری می رسد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/148/photo_2016-12-28_09-01-18.jpg
با صدور نامه مسدودی ارزی،سرمایه گذار می تواند از تسهیلات صندوق توسعه ملی به میزان97 میلیون دلار استفاده کند.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/149/photo_2016-12-27_07-55-34.jpg
نیروگاه زغالسنگ سوز طبس با مشارکت کنسرسیوم مپنا و شانگهای الکتریک احداث می گردد.
مدیرکل دفتر پشتیبانی فنی و نظارت بر تولید شرکت برق حرارتی اعلام کرد:8 درصد از ذخیره گازوئیل نیروگاه ها طی چند روز گذشته به مصرف رسیده است.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/128/IMG_2232.JPG
نیروگاه سیکل ترکیبی نیشابور در مهر ماه سال 95 بیش از 550.3 میلیون کیلو وات ساعت انرژی تولید کرده است.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/122/photo_2016-11-21_12-21-39.jpg
عملیات اجرایی احداث بخش بخار نیروگاه عسلویه همزمان با افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی شوباد از طریق ویدئو کنفرانس و با دستور معاون اول رئیس جمهور آغاز شد.
عملیات اجرایی ساخت نخستین نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس F در بندرعباس با دستور معاون اول رئیس جمهورآغاز شد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/119/tpph_film 1.jpg
معاون اول رییس‌جمهوری از توان مديريتي و نيروي انساني وزارت نيرو تقدیر کرد.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت:بهره برداری از نیروگاه 484 مگاواتی کهنوج و عملیات اجرایی پنج هزارمگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی فردا (سه شنبه) با حضور معاون اول رییس جمهوری آغاز می شود.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/114/tpph- (2).JPG
اولين پروژه کلاسF درقالب پروژه 5 هزارمگاواتي بین شرکت مپنا-زيمنس اجرایی و درنيروگاه بندرعباس نصب می‌شود.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/108/photo_2016-11-08_22-15-15.jpg
مهندس طرزطلب در جریان بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی ماکو خواستار تسریع در ورود تجهیزات جهت احداث نیروگاه شد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/101/_DSC0247.JPG
محسن طرزطلب در دیدار با استاندار آذربایجانشرقی ازاحداث پروژه های نیروگاهی کلاسF دراین استان خبرداد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/100/ostandari2.JPG
عصردیروز و در جریان سفر رئیس جمهور به استان مرکزی، خط 400 کیلوولت گتوند- شازند به بهره برداری رسید.
مجری طرح های انتقال نیرو شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی اعلام کرد:خط400كيلوولت گتوند- مهرشازند به طول 322 کیلومتر برق دار و آماده بهره برداری است.
واحد دوم گازی نیروگاه سیکل ترکیبی سمنگان و واحد بخار فاز اول نیروگاه سیکل ترکیبی شوباد(کهنوج) به ظرفیت کل 326 مگاوات به شبکه برق سراسری کشور سنکرون شدند.
امیر نریمانی از رکورد زنی تولید نیروی برق این نیروگاه خبر داد.<br>
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/81/photo_2016-09-10_04-25-12.jpg
آیین بهره برداری از سامانه خنک کن مدیا در نیروگاه شهید بسطامی برگزار شد
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/80/IMG_3844.JPG
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی از پیگیری این شرکت جهت صدور مصوبه شورای اقتصاد برای بازسازی نیروگاه های فرسوده خبر داد.
​​نيروگاه نكا درمرداد ماه سال جاري يك ميليارد و 274 ميليون و623 هزار كيلووات ساعت انرژي توليد كرد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/76/IMG_483200.JPG
نیروگاه شهید منتظرقائم طي 5 ماه نخست سال جاري در مقايسه با مدت مشابه سال 1394، نيروگاه بالغ بر 19/5 درصد افزايش توليد داشته است.
با اجرای طرح + IGV در واحدهای V94,2 در تابستان جاری، میزان تولید برق هر واحد گازی 4 مگاوات و در هر واحد بخار2 مگاوات در نیروگاه سیکل ترکیبی یزد افزایش یافته است.
معاون برنامه ریزی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی اعلام کرد:با پذیرش عاملیت طرح احداث نیروگاه های کلاسF توسط نظام بانکی کشور، تایید این طرح در شورای اقتصاد تسریع شد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/72/IMG_6302.JPG
نیروگاه سیکل ترکیبی نیشابور در دو ماهه دوم سال 95 بیش از یک ونه صدم میلیارد کیلو وات ساعت انرژی تولید کرده است.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/71/IMG_1216.JPG
ساختگاه نیروگاه سیکل ترکیبی همدان با راندمان بالا (کلاس F)،طی مراسمی با حضور مدیران ارشد صنعت برق تحویل شرکت تولید برق حرارتی کشور شد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/69/photo_2016-08-16_17-13-21.jpg
با بهره برداری از واحد نخست بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی سمنگان در استان کرمان به ظرفیت 166 مگاوات، میزان تولید برق از واحدهای نیروگاهی سنکرون شده در سال جدید به 1314 مگاوات رسید.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/68/samengan.jpg
مهندس مهرداد مدیرکل دفتر پشتبانی فنی شرکت برق حرارتی در جمع خبرنگاران از بهره برداری از دو سیستم افزایش راندمان در نیروگاه های حرارتی کشور خبر داد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/66/2.JPG
با تکیه بر توانمندی های ساخت داخل و اقتصاد مقاومتی، واحد دوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی گل گهر به ظرفیت 166 مگاوات به شبکه برق کشور سنکرون شد و سهم بخش خصوصی را در این عرصه به 74 واحد نیروگاهی( 11293 مگاوات) رساند.
همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان کرمانشاه،نیروگاه گازی اسلام آباد غرب به بهره برداری رسید.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/59/tpph.eftetah.jpg
مهندس گلابکش درجمع خبرنگاران خبرداد:فردا با حضوررییس جمهوری، نیروگاه 100 مگاواتی اسلام آباد غرب به طور کامل به بهره برداری می رسد.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/58/IMG_1954.JPG
با بهره برداری از واحد نخست بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی گل گهر سیرجان در استان کرمان، سهم بخش خصوصی در احداث نیروگاه در کشور به 11127 مگاوات رسید.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/56/tpph.jpg
با بهره برداری از واحد دوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی ماهشهر، ظرفیت شبکه برق کشور به 75020 مگاوات رسید.
http://www.tpph.ir/news/Lists/Tpph_News/Attachments/53/tpph.jpg
مدیرعامل شرکت برق حرارتی خبر داد:اولین ساختگاه نیروگاهی برای احداث نیروگاه کلاسF به شرکت مپنا تحویل داده شد.​
http://www.tpph.ir/news/Lists/Tpph_News/Attachments/52/tpph.pic.JPG
دومین واحد بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان با ظرفیت 166 مگاوات،وارد مدار شبکه سراسری برق كشور شد.
http://www.tpph.ir/news/Lists/Tpph_News/Attachments/50/tpph_behbahan.jpg
مهندس عبدالرسول پیشاهنگ درجمع خبرنگاران رسانه های گروهی گفت:سالیانه نزدیک به 25 هزار میلیارد ریال صرف هزینه تعمیرات نیروگاه ها می شود که 20 درصد آن هزینه دستمزد و 80 درصد آن تامین قطعات است.
http://www.tpph.ir/news/Lists/Tpph_News/Attachments/44/4.JPG
نخستین واحد بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان با ظرفیت 166 مگاوات، 16 خردادماه وارد مدار شبکه سراسری برق كشور شد.
http://www.tpph.ir/news/Lists/Tpph_News/Attachments/40/tpph_behbahan.jpg
با بهره برداري از بخش بخار نيروگاه خصوصی سيكل تركيبي چادرملو (سرو) به ظرفيت160 مگاوات،اين نيروگاه به طوركامل وارد مدار برق كشور شد.
http://www.tpph.ir/news/Lists/Tpph_News/Attachments/34/tpph.jpg
مهندس طرزطلب:این تفاهم نامه براساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی با تکیه بر تولان داخلی؛ افزایش راندمان و ارتقای تکنوژی ساخت تجهیزات نیروگاهی تا 3 ماه آینده وارد مرحله اجرایی خواهد شد.
http://www.tpph.ir/news/Lists/Tpph_News/Attachments/31/IMG_1131 - Copy.JPG
این تفاهم نامه در روز یک شنیه مورخ 26 اردیبهشت ماه با حضور وزیر نیرو به امضا خواهد رسید.
http://www.tpph.ir/news/Lists/Tpph_News/Attachments/29/IMG_0632 - Copy.JPG
خط400كيلوولت ياسوج- سورمق به طول 158/5کیلومتر با تلاش پرسنل طرح انتقال نیرو شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی برقدار گرديد.
http://www.tpph.ir/news/Lists/Tpph_News/Attachments/27/thumb_DSC_6639.jpg
درآستانه پیک تابستان، 1391واحد اول بخش گاز نیروگاه سيكل تركيبي ماهشهر در استان خوزستان به شبكه سراسري برق كشور متصل شد
http://www.tpph.ir/news/Lists/Tpph_News/Attachments/21/Untitled - Copy.jpg
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی از بهره برداری از4 واحد گازی در نیروگاه های سیکل ترکیبی سمنگان و گل گهر و یک واحد بخار در نیروگاه کهنوج در استان کرمان تا پایان سال جاری خبر داد.
http://www.tpph.ir/news/Lists/Tpph_News/Attachments/20/tpph_9.jpg
همزمان با سفرهيات دولت به استان یزد در 17 اسفندماه،‌ واحد نخست بخش گاز نیروگاه خصوصی سیکل ترکیبی تابان به ظرفیت 162 مگاوات به دستور رئیس جمهور به صورت ویدیو کنفرانس مورد بهره برداری قرار گرفت.
http://website.tpph.ir/news/Lists/Tpph_News/Attachments/17/TPPH_10.jpg
بخش گاز نیروگاهی سیکل ترکیبی گنو(ایسین)15 بهمن ماه مقارن با چهارمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد.
http://website.tpph.ir/news/Lists/Tpph_News/Attachments/3/IMG_44.jpg
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی اعلام کرد: بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی گنو (ایسین)استان هرمزگان با حضور معاون اول رئیس جمهوری 15 بهمن ماه به بهره برداری می رسد.
http://website.tpph.ir/news/Lists/Tpph_News/Attachments/4/IMG_4498.JPG