افزایش 22 هزار مترمکعبی حجم ذخیره سازی آب نرم در نیروگاه اصفهان
19 تیر 1397
با تغییر کاربری تانک بدون استفاده مازوت 22هزار مترمکعبی به عنوان تانک ذخیره آب، حجم ذخیره سازی آب نرم شده در نیروگاه اصفهان به 40 هزار مترمکعب افزایش یافت.
http://news.tpph.ir/Lists/Tpph_News/Attachments/899/1.jpg
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق اصفهان- بهمن نیکی، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق اصفهان گفت: با قطع کامل آب رودخانه زاینده رود   و به تبع آن بی آب شدن چاههای فلمان نیروگاه حرارتی،بخاری اصفهان که منجر به کمبود شدید آب در نیروگاه و محدودیت تولید گردید و با توجه به اینکه درحال حاضر آب مصرفی نیروگاه توسط شرکت آبفا تامین میشود و مقدار آب تحویلی به نیروگاه با توجه به شرایط مصرف آب شرب شهری متغیر بوده   و کاهش و افزایش آن باعث محدودیتهایی در تولید می شود، لذا تصمیم گرفته شد جهت افزایش امکان ذخیره سازی آب نرم و استفاده از آن در تولید مناسب در پیک بار   و پایداری شبکه و جبران نوسانات آب تحویلی شرکت آبفا، تانک 22 هزار مترمکعبی مازوت   که پس از گاز سوز شدن کامل واحدها   بدون استفاده بود   تخلیه و جهت ذخیره سازی آب نرم، مورد استفاده قرارگیرد.

به گفته نیکی با تخلیه این تانک مازوت و خارج کردن تجهیزات گرمکن آن، اجرای عملیات بخارشویی و چربی زدایی آن، حدود دو ماه توسط پیمانکار و نظارت مستمردفترفنی،مهندسی و بخش شیمی نیروگاه بطول انجامید.   همچنین عملیات لوله کشی آن، توسط کارکنان متخصص تعمیرات نیروگاه در کوتاهترین زمان ممکن ( حجم زیادی از لوله کشی با سایز 10 اینچ به بالا) انجام و بعد از نصب تجهیزات ابزاردقیق روی آن، تانک مذکور، آبگیری و با استفاده از آن، حجم ذخیره سازی آب نرم نیروگاه از حدود 18 هزار مترمکعب به حدود 40 هزار مترمکعب افزایش داده شد   و در حال حاضر، در مواقع لزوم، خصوصاٌ در پیک بار   از ذخیره آن جهت تولید و پایداری شبکه استفاده میشود.             ​


به اشتراک بگذارید: