با پایان یافتن تعمیرات دوره‌ای؛
واحد ۲ نیروگاه شهید مفتح به شبکه سراسری برق کشور متصل شد
13 اردیبهشت 1400
واحد ۲۵۰ مگاواتی شماره دو نیروگاه شهید مفتح پس از انجام تعمیرات دوره‌ای به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، پژمان اختری، معاونت تولید نیروگاه شهید مفتح با اعلام این خبر گفت: این تعمیرات بمنظور رفع محدودیت های تولید و آماده سازی واحد جهت تولید حداکثری در پیک تابستان امسال صورت گرفت.

وی با تاکید بر اینکه تعمیرات دوره‌ای این واحد در حداقل زمان ممکن و با بهترین راندمان انجام شده است، ادامه داد: در مدت زمان اجرای این برنامه اقدامات متعددی از قبیل: تمیزکاری داکت های دود، قلیاشویی ریهیت، اکونومایزر و ایرهیتر شستشوی استیم ایرهیترهای اولیه و ثانویه، تعمیرات داکت‌های دود و اکسپنشن‌ها، تعویض بسکت‌های آسیب دیده ایرهیتر، بازدید کارت‌های ابزاردقیق، بازدید ژنراتور و اکسایتور و انجام پرمیت‌های موکول به توقف واحد انجام شده است.

اختری در ادامه افزود: همزمانی پیک چهارم کرونا و ماه مبارک رمضان با پروژه تعمیرات این واحد شرایط بسیار سختی را پدید آورده بود که با درک صحیح پرسنل از محدودیت‌های شبکه برق و نیاز مراکز بهداشتی و درمانی به انرژی الکتریکی با کار جهادی و شبانه‌روزی، تعمیرات 25 روزه واحد دو این مجموعه طی 18 روز به پایان رسید.

وی در پایان با اشاره به کاهش نزولات آسمانی، گرمای زودهنگام و لزوم آمادگی نیروگاه های حرارتی، بر عزم جدی پرسنل نیروگاه در تولید حداکثری انرژی پایدار در پیک مصرف تابستان امسال و تکرار موفقیت‌ها تاکید کرد.

شایان ذکر است نیروگاه شهید مفتح دارای چهار واحد ۲۵۰ مگاواتی جمعا به ظرفیت هزار مگاوات در کیلومتر ۴۵ جاده همدان، تهران واقع شده است که در سال گذشته علاوه بر کسب عنوان برتر آمادگی تولید، موفق شد رکورد ۲۸ ساله تولید از ابتدای تأسیس تا کنون را به ثبت برساند.​به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید