تعمیرات میان دوره‌‎ای واحد یک نیروگاه طوس پایان یافت
12 اردیبهشت 1400
واحد یک نیروگاه طوس پس از انجام تعمیرات میان دوره‌ای وارد مدار تولید شده و با شبکه برق سراسری پارالل گردید.
لینک تصویر خبر

​به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، در راستای تداوم برنامه‌های تعمیراتی واحدهای نیروگاه طوس، واحد یک این مجموعه نیز که به منظور انجام تعمیرات میان دوره‌ای از مدار تولید خارج شده بود، دوباره به شبکه سراسری متصل شد.

تعویض و تغییر مکان خط لوله درین‌های داغ به تانک بویلر امپتی از فعالیت‌های شاخص انجام گرفته در واحد یک می‌باشد.

ارتقای سطح آمادگی نیروگاه و تداوم خدمت‌رسانی به مردم به ویژه در فصل تابستان و ایام پیک مصرف برق، مهمترین رویکرد این مجموعه تولیدی در این دوره از تعمیرات میان دوره ای بوده و با استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های داخل نیروگاه، فعالیت های پیشگیرانه ای در بخش های مکانیک، الکتریک و کنترل و ابزار دقیق انجام شده است.

تعویض روغن یاتاقان الکتروموتور اف دی فن و جی آر فن، بازدید و پکینگ گذاری چند نمونه از والوهای مسیرهای اصلی، بازدید و سرویس کلیه مسیرهای سوخت و آب و بخار، همچنین کار بر روی متعلقات توربین، ترمیم لوله ها و رفع نشتی های موجود در سیستم از جمله اقدامات انجام شده در بخش امور تعمیرات مکانیک بوده است.

در حوزه امور تعمیرات الکتریک نیز اقداماتی از قبیل: چک و تمیزکاری دیودهای گردان، زغال های ارت توربین و ژنراتور، فیلترهای اکسایتر، کولرهای ترانس ژنراتور و ترانس های مصرف داخلی و لوکومات، سرویس الکتروموتورها، تست رله های محلی ترانس ها، چک و آچارکشی بریکرها انجام شده است.

در طی تعمیرات میان دوره ای واحد یک نیروگاه طوس اقداماتی همچون چک و تنظیم ترانسمیترهای هوا و سوخت، چک و بازدید کلیه کنترل والوها، سلونوئید والوها، شات آف والوها، بازدید و سرویس ادوات سوپروایزری توربین، ایگنایتور مشعل ها، پوش باتون ها، چک کردن حفاظت های مهم بویلر در حوزه امور تعمیرات کنترل و ابزاردقیق انجام شده است.​به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید