تولید نیروگاه طوس به 3.8 میلیون مگاوات ساعت رسید/ رشد 12 درصدی تولید برق نیروگاه
07 اردیبهشت 1400
میزان تولید برق نیروگاه طی سال گذشته با افزایش 12 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن از مرز سه میلیون و 859 هزار مگاوات ساعت عبور کرده است.
لینک تصویر خبر

​به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، سیدمحمد افخمی مصطفوی، مدیرعامل نیروگاه طوس با اعلام این خبر افزود: این نیروگاه سال گذشته بیش از سه میلیون و 859 هزار مگاوات ساعت انرژی با ضریب پایایی 98.2 درصد را تولید کرده که بیش از سه میلیون و ۵۸۶ هزار مگاوات ساعت آن به صورت خالص در اختیار شبکه سراسری قرار گرفته است.

وی ضریب بار تولید انرژی الکتریکی در سال ۹۸ را ۷۸ درصد اعلام کرد و گفت: در سال ۹۹ ضریب بار تولیدی شرکت به بیش از ۸۲ درصد رسید که 5.1 درصد، بیش از سال قبل آن بوده است.

مدیرعامل نیروگاه طوس تاکید کرد: با وجود شیوع ویروس کرونا و تمامی محدودیت‌های موجود، میزان آمادگی خالص در سال گذشته به بیش از چهار میلیون و ۲۱۲ هزار مگاوات ساعت رسید که رشد 1.7 درصدی نسبت به سال قبل از آن را نشان می‌دهد.

وی در پایان گفت: این شرکت با چهار واحد ۱۵۰ مگاواتی با آمادگی کامل واحدها و با حداکثر مشارکت در کنترل فرکانس، علاوه بر تامین برق مورد نیاز استان، نقش مهمی در تأمین انرژی پایدار در شبکه سراسری دارد.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید