واحد شماره 4 گازی نیروگاه شهیدرجایی به مدار تولید بازگشت
04 اردیبهشت 1400
واحد شماره چهار گازی نیروگاه سیکل‌ترکیبی شهیدرجایی پس از انجام تعمیرات بازدید محفظه احتراق و نازل دوباره به شبکه سراسری پیوست.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، ابوالفضل موتابها، مدیر نیروگاه سیکل‌ترکیبی شهید رجایی در این خصوص، گفت: واحد شماره چهار گازی که به منظور انجام تعمیرات بازدید محفظه احتراق و تعویض نازل از مدار تولید برق خارج شده بود، با پایان این  فعالیت دوباره به شبکه سراسری تولید برق پیوست.

موتابها افزود: در این دوره از برنامه‌های تعمیراتی، بازدید از نازل‌های سوخت، تعویض قطعات آسیب دیده، بازدید از لاینرهای محفظه احتراق و سگمنت‌های مرحله اول، بازدید و رفع عیب گیربکس واحد، بازدید از بریکر های تحریک ژنراتور و بریکرهای 6/6 کیلو ولت، بازدید از ترانس اصلی، به همراه بازدید، تست و نصب جرقه زن و آشکار ساز شعله، تنظیم الکترو موتورها و دیگر تجهیزات مکانیکی، الکتریکی و ابزاردقیقی از جمله فعالیت‌هایی بود که در فرآیند تعمیرات این واحد از سوی متخصصان تعمیرات نیروگاه سیکل‌ترکیبی انجام شد.

نیروگاه سیکل‌ترکیبی شهیدرجایی قزوین دارای سه بلوک است که هر یک، از دو واحد گازی و یک واحد بخاری تشکیل شده است و در مجموع ظرفیت نامی هر بلوک بیش از 300 مگاوات است.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید