واحد شماره 4 بخاری نیروگاه شهید رجایی به مدار تولید بازگشت
02 اردیبهشت 1400
واحد شماره 4 بخاری نیروگاه شهید رجایی به ظرفیت 250 مگاوات پس از پایان تعمیرات بازدید دوره‌ای، دوباره به شبکه سراسری تولید برق پیوست.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، حبیب شریفی، سرپرست مدیریت نیروگاه بخار در تشریح خبر بازگشت دوباره واحد شماره 4 بخاری به مدار تولید برق گفت: این واحد با توان نامی 250 مگاوات که به منظور انجام تعمیرات بازدید دوره ای و برای کسب آمادگی تولید برق پایدار از مدار تولید، خارج شده بود، پس از انجام فعالیت های پیش بینی شده تعمیراتی، دوباره به شبکه سراسری تولید برق پیوست.

شریفی در خصوص فعالیت های این دوره از تعمیرات بیان داشت: تعمیرات این واحد در حوزه های  مکانیک، الکتریک و ابزاردقیق از سوی متخصصان این نیروگاه  با موفقیت به انجام رسید که تعمیرات اساسی والو ورودی هیتر شماره5، همچنین بازدید از پمپ ها و الکتروموتور ها، بازدید وسرویس بریکر های400ولت و انجام انواع تست های الکتریکی به همراه بازدید از تجهیزات ابزار دقیقی و انجام پرمیت های موکول به خروج واحد، از مهم ترین اقداماتی بود که در این دوره از تعمیرات صورت گرفت.

هم اکنون، یک واحد بخاری و یک واحدگازی این نیروگاه به طور همزمان در دست تعمیرات قرار دارد که پیش بینی می شود این فعالیت ها تا پایان اردیبهشت امسال به پایان برسد.​به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید