واحد ۲۵۰ مگاواتی نیروگاه شهید مفتح به مدار تولید بازگشت
25 فروردین 1400
واحد ۲۵۰ مگاواتی شماره سه نیروگاه شهیدمفتح همدان پس از انجام تعمیرات دوره‌ای به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، پژمان اختری، معاونت تولید نیروگاه شهید مفتح ضمن اعلام این خبر گفت: این تعمیرات به منظور رفع محدودیت‌های تولید و آماده‌سازی واحد جهت تولید حداکثری در پیک تابستان امسال صورت گرفت.

وی با بیان اینکه تعمیرات دوره‌ای واحد سه نیروگاه در حداقل زمان و با بهترین راندمان انجام گرفت، افزود: بلافاصله با راه‌اندازی این واحد و به درخواست مرکز کنترل و در پیک شب ۲۳ فروردین بار ۲۵۰ مگاوات برای واحد به ثبت رسید.

اختری اهم اقدامات این دوره از تعمیرات را تمیزکاری داکت‌های دود ناشی از مصرف مازوت، قلیاشویی ریهیت، اکونومایزر و ایرهیتر شستشوی استیم ایرهیترهای اولیه و ثانویه، تعمیرات داکت‌های دود و اکسپنشن‌ها، تعویض بسکت‌های آسیب‌دیده ایرهیتر، بازدید کارت‌های ابزاردقیق، و انجام پرمیت‌های موکول به توقف واحد برشمرد.

معاونت تولید نیروگاه شهید مفتح با اشاره به نیاز شبکه سراسری برق کشور به تولید انرژی، اضافه کرد: پایان تعمیرات و راه‌اندازی واحد سه این مجموعه چهار روز زودتر از برنامه مصوب صورت گرفت.

شایان ذکر است نیروگاه شهید مفتح دارای ۴ واحد ۲۵۰ مگاواتی جمعا به ظرفیت هزار مگاوات در کیلومتر ۴۵ جاده همدان، تهران واقع شده است که در سال گذشته علاوه بر کسب عنوان برتر آمادگی تولید، موفق شد رکورد ۲۸ ساله تولید از ابتدای تأسیس تا کنون را به ثبت رساند.​به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید