معاون نیروگاه شهید رجایی:
فعالیت‌های تعمیراتی واحدهای سیزده‌گانه نیروگاه به پایان نزدیک می‌شود
21 فروردین 1400
معاون مهندسی و برنامه‌ریزی نیروگاه شهید رجایی گفت: در ادامه برنامه‌های تعمیراتی واحدهای نیروگاه، تاکنون 13 برنامه انجام شده و یا در حال اجرا است.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، جواد دوستی در توضیح فعالیت‌های تعمیراتی واحدهای سیزده‌گانه این شرکت گفت: مهم‌ترین وظیفه ما، آماده‌سازی واحدهای نیروگاه برای تولید برق پایدار است؛ از این روی از شهریور سال گذشته تاکنون، برای کسب آمادگی لازم، برنامه‌های زمانبندی تعمیرات واحدها اجرایی شده و یا در حال اجرا است.

دوستی افزود: انجام 17 برنامه تعمیراتی طبق برنامه زمان‌بندی تعریف شده به منظور کسب آمادگی تولید، هرساله در قالب تعمیرات اساسی، تعمیرات نیمه اساسی و بازدیدهای دوره‌ای از پایان شهریورماه تا اردیبهشت سال آینده انجام می‌شود که در فصل تعمیرات اخیر، تاکنون تعداد 13 برنامه به پایان رسیده و یا در حال انجام است و تعداد چهار برنامه هم باقی مانده که تا پایان اردیبهشت امسال به اتمام خواهد رسید.

نیروگاه شهید رجایی با دارا بودن 13 واحد بخاری و سیکل ترکیبی و تولید سالانه حدود 12 میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریکی، حدود چهار درصد از برق مورد نیاز شبکه سراسری را تامین می‌کند.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید