در سال جهش توليد و در سايه مقابله با ويروس کرونا تحقق یافت:
رشد 8 درصدي توليد انرژي خالص در نيروگاه شهیدسلیمانی کرمان
17 فروردین 1400
انرژي توليدي نيروگاه شهيدسلیمانی کرمان در سال جهش توليد با بهبود شاخص‌هاي عملکردي در مقايسه با سال قبل آن بيش از هشت درصد رشد داشته است.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، حسین بحرالعلوم، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق کرمان ضمن اعلام این خبر افزود: نیروگاه کرمان در سال گذشته از تولید بالغ بر 10 میلیارد 300 میلیون کیلووات ساعت انرژی تولیدی حدود 10 میلیارد و 141میلیون کیلووات ساعت را تحویل شبکه سراسری برق داده است.

 وي با اشاره به اينکه در سال گذشته بيش از 37 درصد انرژي توليد شده در واحدهاي بخاري و حدود 63 درصد در واحدهاي گازی این نیروگاه سیکل‌ترکیبی به دست آمده است، ادامه داد: با توجه به نياز شبکه برق کشور در طول سال گذشته عليرغم تمامی محدوديت‌هاي موجود در شبکه برق و سوخت کشور و بروز چالش شيوع ويروس کرونا، با همدلي و تلاش جهادي و شبانه‌روزي کارکنان نيروگاه، اقدامات لازم جهت آمادگی واحدها در پیک تابستان 1400را انجام داده است.

 نيروگاه شهيد سلیمانی کرمان با هشت واحد گازی 159 مگاواتی و چهار واحد بخاری 160 مگاواتي و میزان 160مگاوات طرح‌های ارتقای در واحدهای فوق، در مجموع با ظرفیت2072 مگاوات انرژی نامی نقش موثری را در پایداری شبکه جنوب‌شرق کشور ایفا می‌کند.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید