در سال جهش تولید محقق شد؛
رشد ۸ درصدی توليد انرژی خالص در نیروگاه نکا
16 فروردین 1400
انرژی تولیدی نیروگاه نکا در سال جهش تولید با بهبود شاخص‌های عملكردی در مقایسه با سال قبل از آن بیش از ۸.۶ درصد رشد داشته است.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، مديرعامل شركت مديريت توليد برق نكا، از توليد حدود ۱۰ ميليارد و ۴۰۲ ميليون كيلووات ساعت انرژی در واحدهای بخاری و بلوک سیکل‌ترکیبی نيروگاه نكا در سال گذشته خبر داد و گفت: سال گذشته ۹ ميليارد و ۹۸۵ ميليون كيلووات ساعت انرژی خالص به شبکه سراسری برق كشور تحويل شد که نسبت به مدت مشابه پیش از آن بیش از ۸.۶ درصد افزایش را نشان می‌‌دهد.

محسن نعمتی با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۷۹ درصد انرژی توليد شده در واحدهای بخاری و حدود ۲۱ درصد در واحدهای بلوک سيكل‌تركيبی به‌دست آمده است، ابراز داشت: با توجه به نياز شبكه برق كشور در طول سال گذشته به‌رغم همه محدودیت‌‌های موجود و بروز چالش شیوع ویروس کرونا، همه برنامه‌‌های پیش‌بینی شده در تقویم تعمیراتی اعم از بازدیدهای دوره‌ای و تعمیرات نیمه اساسی و اساسی واحدها به موقع اجرا و تحقق انرژی تعهدی سالانه به حدود ۱۰۳ درصد رسید.

نيروگاه شهيد سليمي نكا با چهار واحد بخاري به ظرفيت هركدام 440 مگاوات، 2 واحد گازي 137.6 مگاواتی، يك واحد بخار سيكل‌تركيبي با ظرفيت 160 مگاوات و دو واحد توربين انبساطي 9.4 مگاواتی در مجموع با ظرفيت منصوبه دو هزار و 214 مگاوات نقش موثري در پايداري شبكه سراسري برق كشور دارد.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید