خروج واحد شماره 2 نیروگاه رامین جهت تعمیرات میان دوره‌ای
15 فروردین 1400
مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز گفت: واحد ۳۰۵ مگاواتی واحد شماره دو نیروگاه به منظور انجام تعمیرات میان دوره‌ای از مدار خارج شد.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، خلیل محمدی با اعلام این خبر افزود: حفظ و تقویت واحد‌های تولید برق نیروگاه به منظور تولید مستمر و پایدار این انرژی حیاتی و موردنیاز مردم به ویژه در فصل تابستان، مهم‌ترین و اساسی‌ترین رویکرد ما است و به همین منظور اقدام به اجرای عملیات تعمیرات میان دوره‌ای واحد ۳۰۵ مگاواتی واحد شماره دو کردیم.

او افزود: این واحد نیروگاهی از سال گذشته تاکنون به دلیل بروز ویبره در یاتاقان دو روتور توربین ip و یاتاقان پنج روتور توربین LP دچار محدودیت‌های تولید برق شده و به همین دلیل طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شده و با تکیه بر دانش و تجربه کارکنان متخصص خود پروژه تعمیرات میان دوره‌ای این واحد را جهت رفع این مشکلات اجرایی کردیم.

محمدی همچنین رفع رسوب‌زدایی و اسیدشویی کندانسور و رفع محدودیت‌های ایجاد شده ناشی از افزایش خلا در این واحد، رفع مشکلات فنی ترانسفورماتور و تجهیزات الکتریکی، سرویس‌های دوره‌ای تجهیزات ابزاردقیقی و رفع نشتی بویلر این واحد نیروگاهی را از دیگر محور‌های این عملیات برشمرد.

مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز اظهار داشت: با اجرای دقیق و اتمام به موقع این عملیات طی ایام پیش رو شاهد راه‌اندازی مجدد این واحد و ارتقای سطح تولید نیروگاه رامین بوده تا با آمادگی مطلوب تری به استقبال تابستان پیش‌رو و پیک مصرف برق برویم.

نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور و خدمت رسانی به مردم ایفا می‌کند.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید