واحد یک نیروگاه صوفیان به مدار تولید بازگشت
10 فروردین 1400
واحد یک نیروگاه گازی صوفیان پس از انجام تعمیرات اساسی به مدار تولید بازگشت.
لینک تصویر خبر

سرپرست شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان‌شرقی در این خصوص گفت: تعميرات اساسي توربوكمپرسور و تجهيزات جانبي در محل نيروگاه توسط كاركنان نيروگاه صوفيان و تعميرات اساسي ژنراتور و روتورهاي توربوكمپرسور بوسیله شركت تعميرات نيروگاهي ايران انجام شد.

سیدمحسن موسوی ادامه داد: در فاصله رفت و برگشت روتور توربو كمپرسور به شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران، تعميرات جانبي و جوشكاری قسمت‌های مختلف و دمونتاژ سيستم‌های جانبی از جمله جعبه دنده‌ها و پمپ‌های كمكي و اصلي، واترپمپ‌ها، سيستم راچت ، اندازه گيري‌هاي مختلف از قسمت‌هاي مورد نياز، تهيه و نصب سيم پيانو جهت اندازه‌گيري كلرنس پره‌هاي ثابت و متحرك كمپرسور و ياتاقان‌هاي توربين و تست‌هاي غير مخرب از پره‌هاي ثابت كمپرسور و پوسته‌ها و غيره در محل نیروگاه صوفیان انجام گردید.

وی افزود: همزمان با انجام تعمیرات لازم در نیروگاه صوفیان، ژنراتور و روتورهاي توربوكمپرسور در شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران مورد تعمیر قرار گرفته و پس از انتقال به نیروگاه، عملیات مونتاژ کامل قسمت‌های مختلف و آلایمنت سراسری آغاز گردید.

شایان ذکر است، نیروگاه گازی صوفیان با چهار واحد گازی جمعاً با توان تولیدی 100 مگاوات در هر ساعت در شمال غرب استان آذربایجان‌شرقی واقع شده و از مجموعه نیروگاه‌های تحت پوشش شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان‌شرقی می‌باشد.


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید