کاشت همزمان 110 هزار اصله نهال در نیروگاه‌های حرارتی کشور/ توسعه 10 درصدی فضای سبز نیروگاه‌ها
23 اسفند 1399
همزمان با روز گرامیداشت شهدا و هفته منابع طبیعی تعداد 110 هزار اصله نهال به یاد شهدای صنعت تولید برق در نیروگاه‌های حرارتی کشور کاشته شد.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت برق حرارتی در این مراسم با تاکید بر اینکه کاشت این تعداد اصله سالانه منجر به کاهش دو هزار و 360 تن گاز دی‌اکسیدکربن خواهد شد، ادامه داد: آب مورد نیاز عمده این نهال‌ها از طریق پساب تصفیه شده تامین خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کاشت این اصله‌ها منجر به توسعه 10 درصدی فضای سبز نیروگاه‌ها شده است، تاکید کرد: این اصله‌ها جزو گونه‌های سازگار با هر منطقه بوده است و پیش از کاشت این نهال‌ها استعلام‌های مربوطه از ادارات منابع طبیعی و محیط زیست هر استان دریافت شده است.

طرزطلب با تاکید بر اینکه در سال جاری برای تمامی طرح‌های اولویت‌دار نیروگاه‌های حرارتی مجوز ارزیابی اثرات زیست محیطی دریافت شده است، گفت: تا پاییز امسال براساس تبصره سه ماده 11 قانون هوای پاک، در 79 درصد نیروگاه‌های دولتی تجهیزات پایش آنلاین گازهای خروجی از دودکش نصب شده است.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی با اشاره به برنامه این شرکت به منظورمدیریت روغن‌های آلوده PCBs در نیروگاه‌های کشور، گفت: از سال 88 برای نخستین بار در کشور فرایند امحا، احیا و مدیریت روغن‌های آسکارل در دستور کار قرار گرفته است که در حال حاضر بیش از 52 درصد این روغن‌‌ها مدیریت شده است.


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید