همزیستی طبیعت و صنعت در نیروگاه رامین اهواز
20 اسفند 1399
نیروگاه رامین اهواز با اختصاص 25 درصد از مساحت خود به فضای سبز يكي از برترين شركت‌هاي صنعتي كشور در عرصه توجه به فضاي سبز مي باشد.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی،  نوشین جاوید، مسئول فضای سبز نیروگاه رامین در این باره گفت: اهمیت وجود پوشش طبیعت سبز بر سلامتی جسم و روان انسان‌ها و ایجاد روحیه نشاط و نیز پاک کردن هوا برکسی پوشیده نیست و با توجه به اینکه در محیط‌های صنعتی آلودگی‌هایی وجود دارد، از این رو پوشش گیاهی و وجود درختان می‌تواند علاوه بر ایجاد روحیه نشاط در کارکنان، تصفیه‌کننده طبیعی باشد.

وي گفت: مجموعه مدیریت و کارکنان نیروگاه رامین از گذشته تا كنون توجه به تقويت فضاي سبز نيروگاه را سرلوحه كار خود قرار داده و فضایی سبز با وسعت یک چهارم کل مساحت این نیروگاه را ایجاد کرده‌اند که قدمت برخی از درختان آن به حدود 35 سال می‌رسد.

جاوید گونه‌های گیاهی موجود در این نیروگاه را كه در مساحتي به متراژ 270.000 مترمربع كاشته شده را شامل گونه‌هاي كاج ايراني، كنار، برهان گل زرد، انجير معابد، تكوما، اكاليپتوس، كنوكارپوس، شمشاد اهوازي، ختمي چيني، گل كاغذي، ‌جامبو، نخيلات و گل‌هاي فصلي (نرگس، لادن، هميشه بهار، پريوش، جعفري و ..) برشمرد كه چهره‌اي بسيار متنوع و جذاب را ايجاد كرده است.

وی سيستم آبياري پوشش گیاهی در این نیروگاه را از نوع تحت فشار ذکر کرد و افزود: سموم استفاده شده جهت آفت زدایی، از سموم مورد تاييد و داراي استاندارد زيست محيطي مي‌باشند كه هيچگونه خسارت و آثار باقيمانده مخربی در طبيعت ندارند.​به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید