واحد شماره چهار گازی نیروگاه شهیدرجایی از مدار تولید خارج شد
20 اسفند 1399
واحد شماره چهارگازی نیروگاه شهید رجایی برای انجام تعمیرات بازدید محفظه احتراق و تعویض نازل از مدار تولید خارج شد.
لینک تصویر خبر


به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، عباس کاکاوند، مدیر نیروگاه سیکل‌ترکیبی شهید رجایی در تشریح این خبر گفت: به منظور کسب آمادگی تولید انرژی الکتریکی در پیک تابستان، واحد شماره چهار گازی این نیروگاه برای انجام تعمیرات بازدید محفظه احتراق و تعویض نازل از شبکه سراسری تولید خارج شد.

کاکاوند به مهم ترین برنامه‌های این دوره از تعمیرات اشاره کرد و افزود: تعمیرات این واحد در سه حوزه مکانیک، ابزاردقیق و الکتریک انجام می‌شود که در حوزه مکانیک بازدید از نازل‌های سوخت و تعویض قطعات آسیب دیده، بازدید لاینرهای محفظه احتراق و سگمنت‌های نازل مرحله اول، دمونتاژتراس فایر تیوب، بازدید از ژنراتور و بازدید و انجام تست NDT  بر روی پره‌های ژنراتور و انواع تست‌های غیر مخرب بر روی قطعات نازل سوخت محفظه احتراق انجام می‌شود.

کاکاوند افزود: در حوزه الکتریک نیز بازدید از تجهیزات الکتریکی، بررسی وضعیت عملکرد مربوط به تجهیزات بریکرتحریک و بریکر های6/6 کیلو ولت ، بازدید از مجموعه ترانس اصلی ،  بازدید و سرویس  استارتر الکترو موتور و پمپ های آب خنک کاری و بازدید از بریکر هایMCC اتاق فرمان محلی نیز در حال انجام است .

وی در خصوص فعالیت های حوزه ابزار دقیق گفت: تست وکالیبراسیون تجهیزات ابزار دقیقی، تست و نصب ترموکوپل های ویل اسپیس وتست وتنظیم سیستم اطفای حریق و سیستمCO2، تنظیم الکتروموتور سیستم راه انداز واحد گازی، بازدید و تست و نصب جرقه زن و آشکار ساز شعله و تنظیم الکترو موتورها از جمله اقداماتی است که از سوی متخصصان این حوزه به انجام خواهید رسید. ​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید