مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق هرمزگان اعلام کرد:
آمادگی نیروگاه‌‎های برق هرمزگان در پیک تابستان سال ۱۴۰۰/ اتمام عملیات تعمیرات اساسی چهار واحد نیروگاهی در سطح استان
16 اسفند 1399
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق هرمزگان از آماده شدن واحدهای نیروگاهی بندرعباس برای گذر از پیک تابستان سال ۱۴۰۰ خبر داد.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، رضا مهرانی با اعلام اتمام عملیات تعمیرات اساسی چهار واحد نیروگاهی در سطح استان، ادامه داد: تاکنون اورهال واحد یک گازی نیروگاه خلیج فارس به ظرفیت ۱۶۵ مگاوات، تعمیرات نیمه اساسی واحد سه گازی نیروگاه ایسین و تعمیرات اساسی واحد گازی نیروگاه هرمز هر یک به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات و همچنین اورهال واحد گازی ۳۷ مگاواتی نیروگاه پاسارگاد قشم به پایان رسیده است.

مهرانی ادامه داد: علاوه بر این اورهال واحد دو بخاری نیروگاه بندرعباس و واحد چهار گازی نیروگاه خلیج فارس نیز مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته در حال انجام است و پیش‌بینی می‌گردد تا پایان اردیبهشت‌ماه سال آینده این واحدها هم وارد مدار شوند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای خرداد تا پایان شهریورماه در پیک مصرف انرژی الکتریکی قرار داریم، عنوان کرد: زمان تعمیرات اساسی واحدهای تولیدی معمولاً در خارج از این بازه زمانی برنامه‌ریزی می‌شود.

شایان ذکر است سبد تولیدی برق حرارتی در استان هرمزگان در مجموع با ظرفیت نامی سه هزار و 590 مگاوات شامل نیروگاه‌های حرارتی بندرعباس با ظرفیت یک هزار و 330 مگاوات، سیکل ترکیبی خلیج فارس با ظرفیت ۹۹۰ مگاوات، سیکل ترکیبی ایسین با ظرفیت ۶۴۸ مگاوات، سیکل ترکیبی قشم با ظرفیت ۳۴۰ مگاوات، سیکل ترکیبی هرمز با ظرفیت ۱۶۲ مگاوات، گازی پاسارگاد قشم با ظرفیت ۷۰ مگاوات و نیروگاه آب و برق مپنای قشم با ظرفیت ۵۰ مگاوات است.

تعمیرات اساسی یکی از مهمترین، حساس‌ترین و در عین حال پرهزینه‌ترین اقدامات و رویدادها در صنعت نیروگاهی به شمار می‌رود که براساس دستورالعمل‌ها و استانداردها و با توجه به مدت زمان کارکرد واحدها بایستی صورت پذیرد. بدین منظور کلیه قسمت‌ها و قطعات توربین، ژنراتور، سیستم سوخت‌رسان و دیگر بخش‌های واحد دمونتاژ شده و پس از بازبینی، اقدامات لازم از قبیل تمیزکاری، روغن کاری، انجام تعمیرات، عملیات حرارتی، تعویض قطعات معیوب و بازسازی و بهینه‌سازی تأسیسات انجام می‌شود.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید