خودکفایی 70 درصدی در ساخت سیستم سانتریفیوژ توربین بخار نیروگاه بندرعباس
12 اسفند 1399
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان از خودکفایی بیش از 70 درصد ساخت سیستم سانتریفیوژ توربین بخار نیروگاه بندرعباس در راستای ساخت داخل قطعات نیروگاهی با صرفه‌جویی ارزی خبر داد.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، حسین سلیمی با اعلام این مطلب افزود: سیستم سانتریفیوژ یکی از حیاتی‌ترین قسمت‌های توربین بخار نیروگاه بندرعباس است که در جهت حفاظت و نگهداری توربین و سیستم کنترل آن مورد بهره‌برداری قرار می‌‌گیرد.

سلیمی توربین را قلب تپنده تولید در نیروگاه عنوان کرد و گفت: بدین منظور نگهداری و بهره‌برداری ایمن از آن جزو اصول اصلی و مهم دستورالعمل‌های بهره‌برداری است.​

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان با بیان اینکه روغن مورد استفاده در توربین به جهت خنک کاری و کنترل این دستگاه به‌کار می‌رود، ادامه داد: وجود هرگونه ناخالصی مانند قطرات آب باعث صدمات جبران ناپذیری به سیستم می‌شود و این دستگاه وظیفه تصفیه روغن مورد اشاره را برعهده دارد.

وی گفت: یکی از افتخارات نیروگاه در سال‌های اخیر، خودکفایی در زمینه ساخت قطعات نیروگاهی بوده و این مهم در سایه حمایت از تولید داخلی در نیروگاه بندرعباس محقق شده است.

سلیمی یادآور شد: با شروع تحریم‌های ناجوانمردانه و کمبود قطعات مورد نیاز، نیروگاه بندرعباس عزم خود را جزم کرد تا با استفاده از دانش فنی، اقدامات خود جهت نیل به خودکفایی، در خصوص بومی‌سازی این سیستم و سیستم‌های دیگر را آغاز و به بهترین شکل مطلوب به پایان برساند و تاکنون این مهم با خودکفایی بیش از 70 درصد و با تلاش متخصصان شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان حاصل شده است.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید