۸۲ قطعه تخصصی در نیروگاه رامین اهواز بومی‌سازی شد
09 اسفند 1399
مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز، از بومی‌سازی ۸۲ قطعه تخصصی و تجهیزات موردنیاز واحد‌های تولیدی ۵ و ۶ این نیروگاه با تلاش متخصصان داخلی خبر داد.
لینک تصویر خبر

خلیل محمدی با اشاره به بومی سازی ۸۲ قطعه نیروگاهی مورد نیاز واحد‌های تولیدی ۵ و ۶ اظهار داشت: با اعتماد به دانش و تجربه ارزشمند متخصصان نیروگاه توانستیم بخشی از نیاز‌های خود را از طریق کارگاه‌های مستقر در نیروگاه مورد ساخت و استفاده قرار دهیم.

به گفته محمدی، ساخت قطعات مورد نیاز این واحد‌ها نقش مهمی در صرفه‌جویی ارزی، کاهش زمان تعمیرات اساسی و مدت زمان خروج واحد‌ها از مدار تولید برق دارد.

شاهین شاهین‌زاده، سرپرست نظارت بر کارگاه تراشکاری نیروگاه رامین اهواز نیز با بیان اینکه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده توانستیم طی بهمن ماه امسال ۸۲ نوع قطعه را ساخته و مورد استفاده قرار دهیم، اظهار کرد: مجموع قطعات ساخته شده ۹۸ عدد بوده که استفاده از متریال بلااستفاده و رعایت استاندارد‌های لازم مهمترین رویکرد کارگاه‌های این نیروگاه در فرآیند ساخت قطعات به‌شمار می‌رود.

​نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی و مجموع ظرفیت یک‌هزار و ۸۵۰ مگاوات ساعت بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است که ضمن تولید پایدار انرژی حیاتی برق و پشتیبانی از شبکه سراسری، بسیاری از قطعات مورد نیاز خود را با تکیه بر دانش، تجربه و تخصص کارکنان خود طراحی و مورد ساخت قرار می‌دهد.


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید