واحد 250 مگاواتی نیروگاه شهید رجایی در دست تعمیرات قرار گرفت
05 اسفند 1399
واحد شماره یک بخاری نیروگاه شهید رجایی به ظرفیت 250 مگاوات برای انجام تعمیرات بازدید دوره ای از مدار تولید برق خارج شد.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، در این دوره از برنامه‌های تعمیراتی بیش از 900 فعالیت در حوزه‌های مکانیک، الکتریک و ابزار دقیق از سوی متخصصان نیروگاه شهید رجایی به انجام خواهد رسید.

این برنامه تعمیراتی در سه حوزه مکانیک، الکتریک و ابزاردقیق تعریف شده است که بازدید از فن‌ها و الکتروموتورها، بازدید از (GAH)، بازدید از کانال‌های گاز خروجی و هوا، همچنین بازدید دوره‌ای از مشعل‌ها، بازدید و تعمیرات لازم مربوط به مخازن و مبدل‌های حرارتی و...، مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که در حوزه مکانیک بویلر انجام خواهد شد.

در بخش مکانیک توربین هم، بازدید از پمپ ها و الکتروموتورهای 6/6 کیلوولت، بازدید دوره‌ای فیلترها، بازدید از تجهیزات فیدپمپ‌ها، دمونتاژ، بازدید، تست و مونتاژ والوهای بای پاس و ... نیز از فعالیت‌های مهم این حوزه است.

همراه با فعالیت‌های مربوط به تعمیرات مکانیک، در حوزه الکتریک هم اقدامات مربوط به بازدید از ژنراتور و سیستم تحریک، تست رله‌های حفاظتی ژنراتور، بازدید از ترانسفورماتورها و انجام تست‌های مربوط به آن، همچنین بازدید و سرویس‌کاری بریکرهای 6/6 کیلوولت به همراه تست رله‌های حفاظتی سوییچگیر 6/6 کیلوولت، بازدید و سرویس کاری بریکرهای 400 ولت و ... به انجام می‌رسد.

بازدید، تست و تنظیم ترانسمیترهای دبی به همراه انجام تنظیمات مربوط به ترانسمیترهای فشار و سطح درام، بازدید و کالیبراسیون آنالایزرهای جدید، بازدید و تمیزکاری دوربین‌های کوره و بازدید آنالایزرها و ... نیز از فعالیت‌های مهم حوزه تعمیرات ابزاردقیق است که از سوی کارشناسان این امور به انجام خواهد رسید.

با انجام تعمیرات بازدید دوره‌ای واحد شماره یک بخاری، این واحد آماده تولید برق مطمئن و پایدار خواهد شد.​به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید