مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق کرمان:
تولید برق نیروگاه شهیدسلیمانی کرمان 10 درصد افزایش یافت
28 بهمن 1399
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق کرمان گفت: میزان تولید برق نیروگاه تا پایان‌ دی‌ماه حدود 9 میلیارد کیلووات ساعت بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش یافته است.
لینک تصویر خبر

حسین بحرالعلوم در جریان بازدید رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از نیروگاه سیکل‌ترکیبی شهید سلیمانی با بیان این مطلب افزود: در سال 57 ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور حدود هفت هزار مگاوات بود ولی در حال حاضر با تلاش فعالان صنعت برق این رقم به 85 هزار مگاوات رسیده است.

بحرالعلوم ادامه داد: ظرفیت اسمی نیروگاه شهید سلیمانی دو هزار مگاوات است و نقشی اساسی در تامین برق استان و پایداری شبکه جنوب‌شرق کشور ایفا می‌کند.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق کرمان آمادگی تولید نیروگاه را بیش از 98 درصد اعلام کرد و افزود: در طی این مدت راندمان تولید نیروگاه نیز 46 درصد بوده است.

کاوه کریمی، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق کرمان نیز در جریان این بازدید میزان تولید برق نیروگاه‌‎های این استان را سه هزار و 500 مگاوات برشمرد و افزود: تحقیقات و ساخت داخل تجهیزات مورد نیاز با تکیه بر توان متخصصان داخلی یکی از موفقیت‌های این مجموعه است و اکنون صنعت برق شرایط خوبی در استان را داراست.

وی تصریح کرد: ظرفیت اسمی تولید برق در نیروگاه‌های استان کرمان سالیانه حدود سه هزار و 500 مگاوات است که دو هزار مگاوات آن مربوط به نیروگاه شهید سلیمانی و یک هزار و 500 مگاوات آن متعلق به سایر نیروگاه‌های استان می‌باشد.

محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز در جریان این بازدید توانمندی داخلی کشور را در ساخت کلیه تجهیزات نیروگاهی مثبت ارزیابی کرد و گفت: شرکت های تولید کننده قطعات و تجهیزات نیروگاهی ما با تکیه بر توان داخلی و متخصصین بومی توانسته اند ضمن مرتفع کردن نیازهای داخلی ، بازارها و درخواست های فرا مرزی را نیز تحت پوشش خود درآورند.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید