مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی:
50 درصد برنامه تعمیرات نیروگاه‌های کشور به پایان رسیده است
26 بهمن 1399
مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی گفت: تاکنون تعمیرات بیش از ۵۰ درصد ظرفیت نیروگاهی کشور انجام شده است.
لینک تصویر خبر

اسماعیل نمازی در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما با اشاره به اینکه امسال انجام ۱۰۰ هزار مگاوات تعمیرات نیروگاهی در دستور کار قرار گرفته، افزود: تعمیرات نیروگاهی از ابتدای مهر ماه شروع و تا پایان اردیبهشت ادامه دارد که تاکنون ۵۰ درصد ظرفیت تعیین شده تعمیرات انجام شده است.

وی با بیان اینکه رکورد ایران در بروز خاموشی‌ها قابل قبول است، گفت: متوسط خاموشی‌های جهان به ازای هر مشترک ۷ تا ۸ دقیقه و این رقم در ایران ۲۰ دقیقه به ازای هر مشترک است.

مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت تولیدبرق حرارتی با اشاره به اینکه تا پیش از انقلاب اسلامی نیروگاه‌ها توسط متخصصان خارجی ساخته، بهره‌برداری و تعمیر می‌شد، ادامه داد: پس از جنگ و اعمال تحریم‌ها شرکت‌های خارجی سازنده توربین حاضر به تامین قطعه برای نیروگاه‌هایی که خودشان ساخته بودند؛ نشدند و این موضوع سبب حرکت کشور به سمت داخلی سازی قطعات شد.

نمازی با اشاره به ۱۲ برابر شدن ظرفیت نصب شده نیروگاهی در کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: در ابتدای پیروزی انقلاب حدود هفت هزار مگاوات نیروگاه حرارتی در کشور نصب شده بود که این رقم هم اکنون به ۸۵ هزار مگاوات رسیده است.

مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی با اشاره به اینکه ساخت نیروگاه در ایران، از احداث نیروگاه با استفاده از قطعات خارجی آغاز شده است، افزود: در حال حاضر ساخت توربین و ژنراتور که مهم‌ترین بخش‌های نیروگاه برق است در داخل ساخته می‌شود و البته هم اکنون ما علاوه بر ساخت، قادر به طراحی این تجهیزات مهم نیز هستیم.​​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید