شستشوی مقره‌های خطوط برق خوزستان با آب مقطر تولیدی نیروگاه رامین اهواز
17 بهمن 1399
نیروگاه رامین اهواز از اوایل سال جاری تاکنون تامین کننده بیش از 327 هزار ليتر آب مقطر به منظور شستشوی مقره‌ها و تجهیزات شبکه برق خوزستان بوده است.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، خليل محمدی، مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز با اعلام این خبر اظهار داشت: این مجموعه تاکنون توانسته علاوه بر تامین آب مقطر مورد نیاز بخش توليد خود بعنوان حیاتی ترین فاکتور پایداری تولید برق در این نیروگاه بخاری، نزدیک به 327 هزار لیتر آب مقطر مورد نیاز تیم‌های عملیاتی شستشوی مقره‌ها و سایر تجهیزات انتقال وتوزیع برق در اقصی نقاط خوزستان را تولید کند.

وی افزود : آب مقطر تولیدی این نیروگاه به علت خلوص بالای 98 درصدی و نارسانا بودن، امکان شستشوی خطوط ومسیرهای گرم و برق‌دار را سرعت می‌بخشد و آب مقطر تولیدی بعنوان حلالی ایمن در شستشوی تجهیزات انتقال و توزیع شبکه برق بسیار موثر است.

نیروگاه رامین اهواز با 6 واحد تولیدی و با مجموع یک هزار و 850 مگاوات، تامین کننده بيش از 30 درصد انرژی برق مورد نیاز استان خوزستان و چهار درصد برق کشور است و با توجه به توان و ظرفیت تولیدی آن، نقش مهمی در تثبیت و تقویت شبکه سراسری برق کشور، تامین آسایش مردم، توسعه زیرساخت‌های منطقه و تامین برق مورد نیاز صنایع ایفا می‌کند.


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید