سیستم کنترل و مانیتورینگ کلرزنی در نیروگاه بندرعباس طراحی و ساخته شد
11 بهمن 1399
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان از طراحی و ساخت سیستم کنترل و مانیتورینگ کلرزنی نیروگاه بندرعباس در راستای ساخت داخل قطعات نیروگاهی و با صرفه‌جویی ارزی خبر داد.
لینک تصویر خبر


حسین سلیمی بیان کرد با بیان این مطلب افزود: با شروع تحریم‌های ناجوانمردانه و کمبود قطعات مورد نیاز، تصمیم بر آن شد که این قطعات در داخل کشور ساخته و بومی‌سازی شود و در همین رابطه مهندسان فنی با استفاده از دانش فنی، اقدامات عملی طراحی و ساخت سیستم کلرزنی در نیروگاه بندرعباس را آغاز و کار ساخت به بهترین شکل مطلوب به پایان رسید و نصب شد.

سلیمی ادمه داد: با توجه به رطوبت بالای محل و وجود گاز کلر موجود در آب و هوای محل نصب، سیستم های کنترلی و سنسورها و ادوات الکتریکی و مکانیکی موجود در آن واحد به طور کلی با گذشت زمان ازبین رفته بود. لذا نوسازی و بازسازی سیستم آب ژاول در دستور کار گرفت.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس ادامه داد: در این راستا امور ابزار دقیق وظیفه طراحی و نوسازی سیستم کنترل و مانیتورینگ این سایت را بر عهده داشت که بروزتر و کار آمدتر از نمونه اولیه و همچنین با تجهیزات اتوماسیون صنعتی روز دنیا هم گام بود.

وی افزود: اهمیت سیستم آب ژاول سازی در نیروگاه‌های بخار به قدری است که نبود آن، موجب گرفتگی مسیر آب ورودی نیروگاه و در نتیجه عملکرد ناقص سیستم کندانسور و آب خنک کن واحد بخار، افت خلا و کاهش بار واحد و در ادامه خروج واحد می‌گردد که می‌تواند هزینه های سنگین تعمیرات سیستم آب خنک کن و کندانسور را همراه داشته باشد.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس تاکید کرد: با تلاش پرسنل متخصص ابزار دقیق الکتریک و مکانیک شرکت و بدون نیاز به کارشناس خارجی موفق به خروج از این بحران شدیم و این نیروگاه به تولید برق در مسیر رشد و توسعه ادامه داد.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید