در سال جهش تولید محقق شد:
افزایش 5 درصدی تولید برق در نیروگاه اصفهان
04 بهمن 1399
نیروگاه حرارتی اصفهان با تولید بیش از سه میلیارد و 74 میلیون کیلووات برق در سال جاری 5/5 درصد افزایش تولید داشته است.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت برق حرارتی، نیروگاه حرارتی اصفهان در 10 ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال قبل 5/5 درصد افزایش تولید انرژی الکتریکی داشته است که دو میلیارد و 830 میلیون کیلووات ساعت انرژی الکتریکی خالص تولیدی را به شبکه سراسری برق کشور انتقال داده است.

این نیروگاه در صورت تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های در دست اقدام از جمله راه‌اندازی تصفیه‌خانه فاضلاب و همچنین احداث برج خنک کننده خشک، انرژی تولیدی سالیانه نیروگاه به دو برابر میزان فعلی خواهد رسید و تا ۸۵ درصد در مصرف آب نیز صرفه‌جویی خواهد شد.

بنابراین گزارش، نیروگاه اصفهان دارای ۵ واحد بخاری مولد برق با ظرفیت‌های متنوع و مجموع توان نامی تولید ۸۳۵ مگاوات برق در جنوب غربی شهر اصفهان و در حاشیه رودخانه زاینده‌رود واقع شده است.

این نیروگاه جهت تامین آب مورد نیاز واحدهای مولد برق بخاری باتوجه به غیردائم شدن جریان آب در رودخانه زاینده‌‎رود با صرف بیش از ۱۰۰۰ میلیون ریال و با رعایت استانداردهای زیست محیطی اقدام به ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب شهری و تبدیل فاضلاب خام به آب صنعتی کرده است که در صورت تکمیل ۳۰۰ متر باقیمانده خط لوله انتقال فاضلاب به نیروگاه، این طرح راه‌اندازی خواهد شد.

گفتنی است، با افتتاح این طرح‌ها سالانه بیش از پنج میلیون مترمکعب در مصرف آب برای تولید برق صرفه‌جویی خواهد شد که این صرفه‌جویی قابل توجه، منافع سایر بهره‌برداران از آب رودخانه از جمله کشاورزان اطراف نیروگاه را تامین کرده و در پایداری بیشتر شبکه برق نیز موثر خواهد بود.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید