مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان‌شرقی:
آمادگی برق حرارتی برای توسعه نیروگاه حرارتی تبریز/ مصرف برق آذربایجان‌شرقی دو برابر ظرفیت تولید استان است
30 دی 1399
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان‌شرقی از آمادگی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی برای توسعه نیروگاه حرارتی تبریز خبر داد.
لینک تصویر خبر

ناصر معینی در میزگرد صنعت برق صدا و سیمای مرکز استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به ظرفیت تولید برق این استان، گفت: این شرکت متولی تولید برق در استان آذربایجان‌شرقی است که با بهره‌برداری از نیروگاه‌های حرارتی تبریز و سهند بناب و نیروگاه‌های گازی تبریز و صوفیان و همچنین واحدهای دیزلی اردبیل توانایی تولید بیش از یک هزار و 500 مگاوات در هر ساعت را دارد.

وی در جواب مجری برنامه در خصوص مصرف سوخت نیروگاه‌ها گفت: نیروگاه‌های کشور مرکز تبدیل انرژی هستند و هر نیروگاه با تمامی تجهیزات و پرسنل متخصص خود محلی برای تبدیل انرژی سوخت به انرژی الکتریکی می‌باشد.

معینی ادامه داد: سوختی که از طرف وزارت نفت در اختیار نیروگاه‌ها قرار داده می‌شود، با استفاده از تجهیزات و تکنولوژی خاص به انرژی الکتریکی تبدیل می‌شود و سوخت تحویلی از طرف شرکت نفت هرچه که باشد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: چنانچه مشترکان در مصرف خود استفاده بهینه را مدنظر داشته باشند، معادل تولید یک نیروگاه سه هزار مگاواتی صرفه‌جویی انرژی خواهیم داشت.

وی افزود: البته مصرف بهینه به معنی عدم مصرف برق نیست بلکه استفاده صحیح مورد تاکید است که در این صورت علاوه بر هزینه کمتر برای مصرف کننده، کمک شایانی به صنعت تولید برق خواهد بود.

معینی میزان مصرف برق استان را حدود دو برابر میزان تولید اعلام کرد و گفت: با توجه به نیاز استان، ضروری است که طرح‌های توسعه نیروگاه‌ها با تکنولوژی‌های جدید که میزان آلایندگی آنها بسیار کم بوده و دارای راندمان بالایی می‌باشند توسط مقامات استانی پیگیری شوند.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان‌شرقی به طرح توسعه نیروگاه حرارتی سهند بناب اشاره کرده و گفت: این طرح در سفر اخیر ریاست جمهوری کلنگ‌زنی شده و با راه‌اندازی آن 500 مگاوات در ساعت به ظرفیت تولید استان اضافه خواهد شد.

معینی از آمادگی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی برای توسعه نیروگاه حرارتی تبریز خبر داد و افزود: این نیروگاه دارای موقعیت فیزیکی بسیار مناسب می‌باشد و تمامی زیرساخت‌های لازم و مورد نیاز توسعه نیروگاهی آماده بوده و بستر مناسبی برای افزایش توان تولید برق منطقه می‌‎باشد که نیاز است با پیگیری های استاندار و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، این امر مهم محقق گردیده و ظرفیت تولید انرژی الکتریکی استان افزایش یابد.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید