نرم افزار سیمولاتور پست های 400 کیلو ولت نیروگاه شهید رجایی تدوین شد
24 دی 1399
متخصصان نیروگاه شهید رجایی قزوین موفق به طراحی و تدوین نرم افزار سیمولاتور پست های 400 کیلوولت این نیروگاه شدند.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت برق حرارتی، نرم افزار سیمولاتور پست های 400 کیلوولت بخار و سیکل ترکیبی نیروگاه با قابلیت انجام انواع مانورهای بهره برداری در این پست ها از سوی متخصصان این شرکت، طراحی و آماده بهره برداری شد.

در ادامه تدوین نرم افزار های شبیه ساز واحدهای گازی و بخاری این نیروگاه و بهره مندی از آن برای آموزش و ارتقای سطح آمادگی کارکنان بهره برداری شرکت، این بار با توجه به نیازهای آموزشی در حوزه بهره برداری پست های 400 کیلوولت، طراحی نرم افزار سیمولاتور این حوزه انجام شده و بخشی از آن هم در دست اقدام است.

در طراحی این نرم افزار شبیه ساز، حفاظت های مربوط به بهره برداری از پست های 400 کیلوولت نیروگاه تعریف شده است که با این اقدام، نرم افزار سیمولاتور، قابلیت اجرای انواع مانورهای بهره برداری را برروی بریکرها، سکسیونرها و ... خواهد داشت.

در گام بعدی، برای اطمینان از میزان صحت عملکرد آن، این نرم افزار در اختیار متخصصان پست های بخار و سیکل ترکیبی قرار گرفت تا پس از بررسی های تخصصی، نسبت به افزودن قابلیت های مرتبط، اقدام شود.

نرم افزار شبیه ساز در صورت تایید عملکرد، قابلیت استفاده در پست های فشار قوی دیگر نیروگاه ها و یا پست های فشار قوی توزیع برق را خواهد داشت به طوری که بهره برداران این حوزه های می توانند برای کسب تجارب لازم و ارتقای سطح آمادگی خود، از قابلیت های این نرم افزار شبیه ساز بهره مند شوند.​به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید