واحد ۳۲۰ مگاواتی نیروگاه اصفهان وارد مدار تولید شد
21 دی 1399
تعمیرات سنگین واحد اول ۳۲۰ مگاواتی نیروگاه اصفهان با موفقیت انجام و این واحد بخاری مولد برق، بار دیگر وارد مدار تولید شد.
لینک تصویر خبر

در اواخر شهریورماه به دلیل افزایش فشار و دمای فرست استیج توربین HIP و افزایش مصرف فلوی بخار این واحد بزرگ مولد برق، از مدار تولید خارج شد و با تلاش بی وقفه متخصصان نیروگاه اصفهان و در شرایط سخت کرونایی، پس از انجام اورهال توربین فشار قوی و متوسط، بار دیگر این واحد نیروگاهی در مدار تولید قرار گرفت و با شبکه سراسری پارالل شد.

اهم فعالیتهای انجام شده بر روی این واحد، شامل: اورهال کامل توربین HIP، تعویض بلید کریر(چرخ کورتیس) پره‌های ثابت، تعویض دیافراگم H، تست‌های NDT روی قطعات ثابت و متحرک توربین، اصلاح سیل‌های ثابت و متحرک، بازدید یاتاقان‌ها و تنظیم مجدد، بازسازی و تعمیرات اساسی کلیه والوها و چک والوهای زیرکش‌های  توربین، تعمیرات اساسی سیفتی والوهای بویلر و رفع نشتی از لوله‌های درین استخر برج خنک‌کن بوده است.

واحدهای بخاری مولد برق ۳۲۰ مگاواتی جزو بزرگترین واحدهای مولد برق نیروگاهی کشور  است و نیروگاه اصفهان دارای دو واحد 320مگاواتی، یک واحد 120مگاواتی و دو واحد 37.5 مگاواتی در جنوب‌غربی شهر اصفهان واقع شده است.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید