مدیرعامل نیروگاه منتظرقائم:
نیروگاه منتظر قائم از سال 94 مازوت مصرف نمی‌کند
16 دی 1399
مدیرعامل نیروگاه شهید منتظرقائم استان البرز با تاکید بر اینکه مخازن مازوت این نیروگاه از سال 94 پلمپ شده است، گفت: در حال حاضر سوخت اصلی این نیروگاه گاز طبیعی است و واحدهای این نیروگاه به هیچ عنوان از مازوت استفاده نمی‌کنند.
لینک تصویر خبر

​​

عباس کریمی در جریان بازدید سرزده رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی از نیروگاه منتظرقائم، گفت: در اتاق فرمان نیروگاه، سیستم پایش گازهای خروجی از اگزوز واحدهای بخار نصب شده و به صورت آنلاین وضعیت آن‌‌ها توسط سازمان محیط زیست رصد می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه از خردادماه سال 94 حتی برای یک لحظه از مازوت برای تولید برق در نیروگاه منتظر قائم استفاده نشده است، گفت: این مجموعه به عنوان یکی از بزرگترین نیروگاه‌های تأمین‌کننده برق مصرفی کشور رعایت سلامت افراد جامعه را به عنوان استراتژی خلل ناپذیر در دستور کار دارد.
کریمی در خصوص اقدامات صورت گرفته در این نیروگاه برای حفظ محيط زيست گفت: علاوه بر استفاده از گاز برای تولید برق، به منظور رعایت الگوهای زیست محیطی تصفيه‌خانه پساب صنعتی و بهداشتی نيروگاه در سه فاز احداث شده است.
مدیرعامل نیروگاه شهید منتظرقائم با اشاره به احداث و نگه‌داری فضای سبز 13 هكتاری در سايت نيروگاه، گفت: پايش مستمر گازهای خروجی از دودكش واحدهای بخار و گازی، پايش مستمر شرايط خاک سايت مجموعه با هدف اطمينان از عدم آلايش و.... از دیگر اقدامات صورت گرفته در این بخش است.​

​​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید