واحد گازی نیروگاه شهید رجایی به مدار تولید بازگشت
11 دی 1399
واحد شماره دو گازی نیروگاه شهید رجایی با ظرفیت 100 مگاوات پس از پایان تعمیرات اساسی به مدار تولید بازگشت.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت برق حرارتی، عباس کاکاوند، مدیر نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی با اشاره به پایان یافتن فعالیت تعمیرات اساسی واحد شماره دو گازی، گفت: این واحد پس از انجام یک هزار و 446 فعالیت تعمیراتی در سه حوزه مکانیک، الکتریک و ابزاردقیق از سوی متخصصان بهره‌برداری راه اندازی شد و به شبکه سراسری تولید برق پیوست.

کاکاوند با بیان بخشی از فعالیت‌های تعمیراتی انجام گرفته در این واحد افزود: با برنامه ریزی‌های انجام شده واحد شماره دو گازی تحت تعمیرات سنگین قرار گرفت که در حوزه مکانیک، تعویض کامل فیلترهای هوای ورودی کمپرسور، دمونتاژ کامل توربین و کمپرسور، دمونتاژ محفظه احتراق، همچنین بازدید، دمونتاژ و تعمیر یاتاقان‌های سه گانه توربین، انجام تست‌های غیر مخرب در روتور کمپرسور و... از مهم ترین فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه مکانیک بود که از سوی متخصصان این حوزه به انجام رسید.

مدیر نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی به فعالیت‌های تعمیرات الکتریک و ابزاردقیق در واحد شماره دو گازی اشاره کرد و اظهار داشت: بازدید ترانسفورماتور اصلی، یونیت، استیشن و کمکی، بازدید و تست رله‌های حفاظتی ژنراتور و ترانسفورماتورها، بازدید و سرویس کاری تجهیزات ابزاردقیقی و ... بخش مهم فعالیت‌های حوزه الکتریک و ابزاردقیق بوده است.

وی بیان داشت: نکته قابل توجه در برنامه های تعمیراتی واحدهای نیروگاه، استفاده از ظرفیت های داخلی در ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز واحدهای نیروگاهی است که در این خصوص پس از تهیه نقشه قطعات توسط کارشناسان اداره ساخت داخل شرکت، این قطعات و تجهیزات با استفاده از توانمندی متخصصان داخلی ساخته و با موفقیت از سوی کارکنان تعمیرات مکانیک، الکتریک و ابزار دقیق در واحدها بکار گرفته می شود.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید