واحد بخار نیروگاه شهید رجایی به شبکه سراسری پیوست
13 دی 1399
واحد شماره یک بخاری سیکل ترکیبی نیروگاه شهید رجایی، پس از پایان تعمیرات بازدید دوره‌ای دوباره به شبکه سراسری برق کشور پیوست.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت برق حرارتی، بهمن غنوی، معاون تعمیرات و نگهداری نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی از اتصال دوباره واحد شماره یک بخاری این نیروگاه به مدار تولید برق کشور خبر داد و گفت: این واحد با هدف انجام تعمیرات بازدید دوره‌ای از مدار تولید خارج شده بود که با پایان این فعالیت‌ها دوباره به شبکه سراسری متصل شد.

غنوی افزود: بازدید از ژنراتور و تجهیزات آن، بازدید از ترانسفورماتور اصلی و بریکرهای 6/6 کیلوولت، بازدید از تجهیزات توربین، رفع نشتی از والوهای اصلی توربین، بازدید از تجهیزات هیدرولیک و روغن کاری توربین، والوهای موتوری و انجام فعالیت‌های ابزاردقیقی از جمله اقدامات اساسی این دوره از فعالیت‌های تعمیراتی در این واحد بود که تمامی آن از سوی متخصصان تعمیرات حوزه‌های 3 گانه مکانیک، الکتریک و ابزاردقیق نیروگاه سیکل ترکیبی به انجام رسید.

تعمیرات واحدهای سیزده گانه نیروگاه شهید رجایی هر ساله با انجام 17 برنامه تعمیراتی از اواخر شهریور آغاز و تا پایان اردیبهشت سال آینده ادامه می‌یابد تا با انجام آن، نیروگاه شهید رجایی آماده تولید برق پایدار باشد.​به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید