در سال جهش تولید محقق شد:
مدیرعامل نیروگاه اصفهان خبر داد:افزایش ۹ درصدی تولید برق در نیروگاه اصفهان
06 دی 1399
امیر نریمانی گفت:نیروگاه اصفهان با تولید ناخالص بیش از2میلیارد و۸۴۱ میلیون کیلووات برق در سال جاری ۹درصد افزایش تولیدداشته است.
لینک تصویر خبر
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی برق حرارتی،نریمانی خاطرنشان کرد: نیروگاه اصفهان از این میزان،‌ 2 میلیارد و ۶۱۷ میلیون و ۳۷۳هزار کیلووات ساعت انرژی الکتریکی خالص تولیدی را به شبکه سراسری برق کشور انتقال داده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 9 درصد افزایش را نشان می دهد. 
وی افزود: در صورت تکمیل و بهره برداری از طرح های در دست اقدام، از جمله راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب و همچنین احداث برج خنک کننده خشک، انرژی تولیدی سالیانه نیروگاه به دو برابر میزان فعلی خواهد رسید و تا ۸۵ درصد در مصرف آب نیز صرفه جویی خواهد شد.
نریمانی اظهار داشت:نیروگاه اصفهان دارای ۵ واحد بخاری مولد برق با ظرفیت های متنوع و مجموع توان نامی تولید ۸۳۵ مگاوات برق در جنوب غربی شهر اصفهان  و در حاشیه رودخانه زاینده رود واقع شده است.
مدیرعامل نیروگاه اصفهان گفت: این نیروگاه جهت تامین آب مورد نیاز واحدهای مولد برق بخاری باتوجه به غیردائم شدن جریان آب در رودخانه زاینده رود با صرف بیش از یک هزار میلیون ریال و با رعایت استانداردهای زیست محیطی اقدام به ساخت تصفیه خانه فاضلاب شهری و تبدیل فاضلاب خام به آب صنعتی نموده است که در صورت تکمیل ۳۰۰ متر باقیمانده خط لوله انتقال فاضلاب به نیروگاه، این طرح افتتاح خواهد شد.
نریمانی تصریح کرد: با افتتاح این طرحها سالانه بیش از ۵میلیون مترمکعب در مصرف آب برای تولید برق، صرفه جوئی خواهد شد که این صرفه جوئی قابل توجه، منافع سایر بهره برداران از آب رودخانه از جمله کشاورزان اطراف نیروگاه را تامین و در پایداری بیشتر شبکه برق نیز موثر خواهد کرد.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید