واحد دوم نیروگاه گازی ارومیه به مدار تولید بازگشت
06 دی 1399
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق آذربایجان گفت: تعمیرات اساسی واحد دو نیروگاه گازی ارومیه با هدف آمادگی واحد ها برای تولید در پیک تابستان انجام شده و با موفقیت به پایان رسید .
لینک تصویر خبر

محمدرضا سعیدی فرزاد با اشاره به اینکه تعمیرات (بازدید مسیر داغ) واحد دو نیروگاه گازی ارومیه به اتمام رسیده است، ادامه داد: نیروگاه گازی ارومیه با دو واحد تولیدی هرکدام به ظرفیت 30 مگاوات، وظیفه تولید برق منطقه را برعهده دارد.

وی ادامه داد: واحدهای گازی ارومیه از نوع BBC-GT9 بوده و پرسنل این نیروگاه در طول سال‌های بهره‌برداری و تعمیرات آن بدون نیاز به متخصص خارجی اقدام به دمونتاژ، تعمیر و بازسازی و مونتاژ واحدهای آن کرده‌اند .

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق آذربایجان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های دقیق و زمانبندی مناسب برای انجام تعمیرات واحد دو نیروگاه گازی ارومیه، گفت: از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در این دوره تعمیراتی می‌توان به بازدید کلی مسیر داغ، تعویض پره‌های متحرک توربین و تعویض نیم ست از پره‌های ثابت توربین، بازسازی پوسته بالایی روتور توربین، تعویض و نصب سایلنسرهای اگزوز، بازسازی پره‌های متحرک ردیف اول و بازسازی محفظه احتراق و مشعل گازوئیل اشاره کرد.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید