بهینه سازی عمرانی نیروگاه گازی صوفیان به پایان رسید
02 دی 1399
بازسازی عمرانی بخش‌های مختلف نیروگاه گازی صوفیان انجام پذیرفت.
لینک تصویر خبر


ایلقار توکلی اسکویی، مدیر نیروگاه گازی صوفیان با اعلام این خبر افزود: در طول سالجاری تعدادی از پروژه‌های عمرانی داخل نیروگاه به پایان رسیده است که از آن جمله می‌توان به تسطیح اراضی بایر داخل نیروگاه و سامان‌دهی نخاله و زباله‌های موجود در داخل نیروگاه اشاره کرد.

وی یادآور شد: نخاله و زباله‌های موجود در پشت واحدها (سمت جنوبی نیروگاه) دپو شده بود و پوشیده از علف‌های هرز و خاروخاشاک بوده و تهدید از لحاظ ایمنی به شمار می‌آمد.

مدیر نیروگاه گازی صوفیان اضافه کرد: احیا و بهسازی پناهگاه زیرزمینی نیروگاه گازی صوفیان یکی دیگر از برنامه‌های عمرانی بود که از لحاظ پدافند غیرعامل حایز اهمیت بود. در این مورد دیوارها مرمت شده و سقف آن بازسازی شد و درب‌های آن نیز مجددا نصب گردیده و اکنون آماده استفاده است.

توکلی از ایجاد انبار روباز خبرداده و گفت: انبار روباز ضایعات که دیواره‌های آن در زمان جنگ تحمیلی بصورت نیمه کاره رها شده بود توسط بلوک‌های سیمانی موجود در محوطه بازسازی شد و تمامی ضایعات فلزی و غیرفلزی موجود در محوطه نیروگاه به انبار روباز احداث شده منتقل گردید.

وی ادامه داد : جدول‌کشی و زیباسازی درب ورودی نیروگاه و ایجاد کانال مسیر آب مقابل نیروگاه نیز از دیگر کارهای انجام شده می باشد که علاوه بر زیباسازی فضای مجموعه نیروگاه از توقف آب و تجمع فاضلاب در ورودی نیروگاه جلوگیری کرده شد.

توکلی از مهمترین کارهای انجام شده به ایجاد راه دسترسی دیواره غربی نیروگاه صوفیان اشاره کرد و آن را از لحاظ حفاظت و امنیت نیروگاه مهم دانستند .

وی ادامه داد: مرمت و نوسازی پارکینگ خودروهای شخصی نیروگاه شامل زیرسازی، شماره گذاری و آسفالت اساسی کف پارکینگ از دیگر کارهای انجام شده می‌باشد.

توکلی از دیگر کارهای صورت گرفته، به رنگ آمیزی صنعتی مخازن سوخت نیروگاه صوفیان اشاره کرده و گفت: مخازن 20 میلیون لیتری سوخت نیروگاه گازی صوفیان، برابر استانداردهای مصوب شرکت نفت، سندبلاست و رنگ آمیزی صنعتی گردید.

شایان ذکر است، نیروگاه گازی صوفیان در کیلومتر 5 حاده صوفیان به تبریز واقع شده که با ظرفیت تولید 100 مگاوات نقش مهمی را درتامین برق منطقه و کنترل فرکانس دارد. ​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید