در سال جهش تولید محقق شد؛
بهره برداری از خط دوم توسعه تصفیه‌خانه سامانه مدیای نیروگاه شهید سلیمانی کرمان
29 آذر 1399
عملیات احداث و راه‌اندازی خط دو پروژه توسعه تصفیه‌خانه RO سامانه مدیای نیروگاه شهید سلیمانی به ظرفیت 36 مترمکعب در ساعت با موفقیت به اتمام رسید.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت برق حرارتی، ‌حسین بحرالعلوم، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق کرمان با اعلام این مطلب افزود: احداث خط دو تصفیه خانه RO سامانه مدیای این نیروگاه با هدف افزایش تولید آب دمین جهت سبک‌سازی آب ورودی تصفیه‌خانه واحد‌های بخار و همچنین افزایش ذخیره آب دمین برای سامانه مدیای واحد های گازی صورت گرفته و در حال حاضر تولید آب دمین از این خط آغاز شده است.

وی ادامه داد: پس از انجام مراحل نهایی مناقصه و عقد قرارداد شرکت تولید نیروی برق کرمان با شرکت پیمانکار EPC ، مراحل طراحی و مهندسی پروژه از مهرماه سال 98 آغاز و با نظارت امور شیمی و کارشناسان دفتر مهندسی شرکت مدیریت تولید برق، مراحل مهندسی و تامین تجهیزات و نصب و راه‌اندازی سیستم با موفقیت انجام شد.

بحرالعلوم افزود: در نهایت در آذر ماه 99 و پس از انجام تست‌های فنی، این خط وارد مدار شد و تولیدی آن جهت سبک‌سازی آب ورودی به تصفیه‌خانه واحدهای بخار مورد استفاده قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد: این پروژه علاوه بر افزایش تولید و ذخیره آب دمین و کاهش مصرف مواد شیمیایی جهت تولید آب دمین در تصفیه خانه واحدهای بخار، باعث کاهش خسارات زیست محیطی و سالم‌سازی محیط کار نیروی انسانی نیز شده است.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید