واحد گازی نیروگاه شهید رجایی به مدار تولید پیوست
27 آذر 1399
واحد شماره یک گازی نیروگاه شهید رجایی پس از انجام تعمیرات بازدید از محفظه احتراق به شبکه سراسری تولید برق متصل شد.
لینک تصویر خبر


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی برق حرارتی، واحد شماره یک گازی که به منظور انجام تعمیرات بازدید از محفظه احتراق در دست تعمیرات قرار داشت، پس از پایان فعالیت‌های تعمیراتی دوباره به مدار تولید بازگشت.

در این دوره از برنامه‌های تعمیراتی اقداماتی از قبیل: بازدید از پره‌های مرحله اول، تعویض تعدادی ترانزیشن و لاینر، بازدید و تعمیر یاتاقان شماره سه، بازدید از پره‌های خنک‌کاری ژنراتور، انجام تست‌های غیرمخرب(NDT)، الایمنت تورکنورتور و نیز بازدید از گیربگس واحد در حوزه مکانیک و از سوی متخصصان این امور در نیروگاه سیکل ترکیبی به انجام رسیده است.

بازدید از ژنراتور، سیستم تحریک ژنراتور، بازدید و تعمیر الکتروپمپ‌های سیستم خنک‌کاری واحد، بازدید و تست رله‌های ژنراتور به همراه بازدید و تعمیر بریکرهای 400 ولت، همچنین بازدید و تست سیستم کنترل واحد وکالیبراسیون والوهای اصلی سیستم سوخت گاز، گازوییل و گایدون نیز از مهم‌ترین فعالیت‌های متخصصان الکتریک و ابزاردقیق این نیروگاه بود که به اجرا درآمد.

با پایان تعمیرات بازدید از محفظه احتراق واحد شماره یک گازی، 100 مگاوات به ظرفیت شبکه سراسری تولید برق افزوده شد.​به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید