توسط متخصصان داخلی صورت گرفت:
ساخت سیستم پایش مداوم اکسیژن در احتراق بویلر نیروگاه حرارتی سهند بناب
29 آذر 1399
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق سهند گفت: ساخت سیستم آنالایزر اکسیژن در کوره‌های نیروگاه حرارتی سهند بناب، تحول مهمی در کنترل آلایندگی‌های محیط زیست و افزایش راندمان واحدهای این نیروگاه بوجود آورده است.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی برق حرارتی،‌ مجید پاشایی با اعلام این خبر افزود: آنالایزرهای اکسیژن ساخته شده در این شرکت، از فناوری اکسید زیرکونیوم برای اندازه‏گیری میزان اکسیژن در جریان گاز استفاده می‏نماید و یکی از مهمترین مزایای این فناوری، طول عمر بالای آن و قابلیت استفاده در شرایط سخت (همچون بویلرها و کوره‌ها) می‏باشد.

وی تاکید کرد: این تجهیزات توسط شرکت مبین پویش صنعت پارس در ورودی دود داکت مسیر GAH هر دو واحد نیروگاه سهند نصب شده و تا به زمان تهیه این گزارش (آذر ماه 1399) عملکرد قابل قبولی داشته‌اند.

پاشایی به تحریم‌های ظالمانه علیه ایران اشاره کرده و گفت: تحریم‌ها با تمامی محدودیت‌های خود، ما را به درجه‌ای از خودباوری رسانده است که اکنون بیشتر قطعات مهم نیروگاهی به دست توانمند کارشناسان و با همکاری تحصیل کرده‌های متعهد ساخته می‌شود.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق سهند با اشاره به توان بالای کارشناسان داخلی کشور گفت: از آنجایی که سیستم آنالایزر اکسیژن موجود در نیروگاه سهند خراب شده و غیر قابل تعمیر بود و با توجه به اهمیت وجود و کارکرد صحیح این سیستم، شرکت تولید نیروی برق سهند در سال 1398 نسبت به خرید، نصب و آزمون نمونه صنعتی آنالایزر پایش مداوم اکسیژن در دود مبتنی بر سنسور زیرکنیوم اکسید در بویلرهای نیروگاه بخاری سهند (بناب) اقدام و این پروژه در قالب ساخت داخل و با هدایت شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی آغاز شد و نهایتاً شرکت دانش بنیان «مبین پویش صنعت پارس» به عنوان تنها شرکت دارای صلاحیت فنی به عنوان پیمانکار انتخاب شد.

وی در تشریح کارکرد این قطعه گفت: برای احتراق بهینه در داخل کوره‌های نیروگاه‌های حرارتی، میزان ترکیب مناسب سوخت و هوا اهمیت زیادی در کاهش اتلاف انرژی و افزایش راندمان تولید انرژی دارد و با توجه به اینکه در فرآیند احتراق، همه اکسیژن موجود در هوا با سوخت ترکیب نمی‌شود، لذا مقداری اکسیژن اضافی جهت احتراق کامل نیاز است.

پاشایی ادامه داد: میزان هوای اضافی اشاره شده را دستگاه آنالایزر اکسیژن تشخیص داده و به سیستم کنترل ارسال می‌کند و سیستم کنترل نیز بر مبنای تشخیص آن، میزان هوا را تغییر می‌دهد.

وی افزود: نبود سیستم آنالایزر اکسیژن در کوره موجب عدم کنترل اتوماتیک اکسیژن اضافی می‌شود و در صورت زیاد بودن اکسیژن در دود خروجی، مقدار زیادی انرژی حرارتی را با خود خارج می‌کند و همچنین اکسیژن داغ، در ترکیب با نیتروژن، گازهای NOX ایجاد می‌کند که جزء آلاینده‌های محیط زیست می‌باشد و از طرف دیگر در صورت کم بودن اکسیژن در کوره، به جای کربن دی اکسید، کربن منوکسید تولید می‌شود که موجب کاهش راندمان و افزایش آلایندگی می‌شود.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید