واحد 3 بخار نیروگاه شهید رجایی به مدار تولید بازگشت
25 آذر 1399
واحد شماره سه بخاری نیروگاه شهیدرجایی با ظرفیت 250 مگاوات پس از انجام تعمیرات بازدید دوره‌ای دوباره به شبکه سراسری تولید برق بازگشت.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت برق حرارتی، واحد شماره سه بخاری این نیروگاه با توان نامی 250 مگاوات که طبق جدول زمان‌بندی برای انجام تعمیرات بازدید دوره‌ای از مدار تولید خارج شده بود، پس از پایان این فعالیت‌ها به شبکه سراسری پیوست.

حبیب شریفی، معاون تعمیرات نیروگاه بخار شهید رجایی با اشاره به فعالیت های حوزه مکانیک در این دوره از تعمیرات افزود: رفع مشکل نوسان «گاورنر والو» شماره2 توربین، رفع مشکل گرفتگی مسیر نمونه گیری فشار توربین و دمونتاژ «ترنینگر» توربین به منظور تعویض یاتاقان این سیستم، بخشی از اقدامات تعمیراتی بود که از سوی متخصصان این امور به انجام رسید.

شریفی ادامه داد: بازدید و پکینگ گذاری والوهای فشار بالا،  رفع نشتی داخلی از کنترل والوهای مینیموم فلوی بویلر فیدپمپ ها، رفع نشتی داخلی از والوهای درین مسیر بخار اصلی، رفع نشتی از دلتاهای برج اصلی خنک کاری، رفع نشتی داخلی از سیفتی والو پوسته ی هیتر شماره 6  به همراه اجرای سایر فعالیت های سرویس و نگهداری، از فعالیت های دیگری بود که نسبت به انجام آن اقدام شد.

در کنار انجام تعمیرات بازدید دوره ای این واحد، فعالیت های مرتبط با کسب آمادگی زمستانه، برای مقابله با شرایط سرما و پیشگیری از یخ زدگی تجهیزات واحدها، اقداماتی است که از سوی امورهای مکانیک، ابزاردقیق و الکتریک به انجام رسیده است.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید