واحد 250 مگاواتی نیروگاه شهیدرجایی به مدار تولید بازگشت
23 آذر 1399
واحد شماره چهار بخاری نیروگاه شهید رجایی پس از انجام تعمیرات اساسی، با ظرفیت 250 مگاوات دوباره به مدار تولید بازگشت.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری شرکت برق حرارتی، معاون تعمیرات و نگهداری نیروگاه بخار شهید رجایی در خصوص انجام فعالیت های تعمیرات اساسی واحد شماره 4 بخاری و بازگشت دوباره آن به مدار تولید گفت: این واحد که به منظور انجام تعمیرات اساسی از مدار تولید برق، خارج شده و در دست تعمیرات قرار گرفته بود، پس از حدود 3 ماه و با انجام فعالیت های مختلف تعمیراتی، به شبکه سراسری تولید برق پیوست.

حبیب شریفی در تشریح فرآیند تعمیرات این واحد گفت: تعمیرات اساسی واحد شماره 4 در حوزه های مکانیک، الکتریک و ابزاردقیق، از سوی متخصصان این نیروگاه به انجام رسید که در حوزه مکانیک، تعمیرات اساسی توربین، ژنراتور و تحریک، تعمیرات اساسی سیستم هیدرولیک، تعمیرات اساسی انواع والوهای اصلی، رفع نشتی از والوهای موتوری خروجی و اکستراکشن هیتر شماره 5، همچنین تعمیرات اساسی دستگاه بویلر فید پمپ، تعویض لوله های فاینال رهیت بویلر به مقدار حدود 2 هزار متر، تعویض لوله های فاینال سوپر هیت به مقدار 4 هزار و 200 متر به همراه انجام عملیات رادیو گرافی لوله ها، سیمان کاری دور مشعل ها به تعداد 20 مورد، سند بلاست دیواره واتروال و ... بخشی از فعالیت هایی بود که در این حوزه انجام گرفت.

شریفی با بیان انجام فعالیت های تعمیرات امورهای الکتریک و ابزاردقیق اظهار داشت: در امورهای الکتریک و ابزاردقیق هم متخصصان این حوزه ها فعالیت های گسترده ای در جهت آمادگی این واحد انجام دادند که بازدید از ترانسفورماتورها، بازدید و تعمیر الکتروموتورهای 6/6 کیلوولت و 400 ولت، بازدید و تست انواع کارت های ابزاردقیقی، بازدید و سرویس کاری انواع بریکرها، مونتاژ و دمونتاژ تجهیزات ابزاردقیقی واحد به هنگام انجام فعالیت های تعمیرات مکانیکی و ... گوشه ای از اقدامات این امورها بود که به انجام رسید.

با اتمام فعالیت تعمیرات اساسی واحد شماره 4 بخاری، 250 مگاوات به ظرفیت شبکه سراسری تولید برق اضافه شد.به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید