آمادگی واحد سوخت‌رسانی نیروگاه شهید رجایی در فصل زمستان
21 آذر 1399
واحد سوخت‌رسانی نیروگاه شهید رجایی با انجام اقدامات اصلاحی، از آمادگی بالایی در فصل زمستان برخوردار است.
لینک تصویر خبر

​به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، سهیل رحیمی، مدیر امور بهره برداری نیروگاه بخار شهید رجایی در توضیح این خبر گفت: امسال توانستیم با تلاش کارکنان واحد سوخت رسانی، 197 میلیون لیتر سوخت گازوییل را برای فصل زمستان، ذخیره نماییم که این اقدام در نوع خود و در طول سال های فعالیت نیروگاه شهید رجایی بی سابقه است.

وی افزود: با تغییر الگوی مصرف سوخت واحدهای سیزده گانه از گاز طبیعی به مایع به دلیل برودت هوا و نیاز مصرف کنندگان خانگی به مصرف سوخت گاز طبیعی در فصل های سرد سال، فعالیت های گسترده ای به منظور ارتقای آمادگی واحد سوخت رسانی برای پذیرش و انباشت سوخت مایع مورد نیاز، انجام می شود.

رحیمی خاطرنشان کرد: از دیگر اقداماتی که با افزایش بهره وری در حوزه سوخت رسانی همراه بوده است، لایروبی چاله«اسلوپ» پمپ خانه سوخت مازوت، همراه با نصب فیلتر مناسب در مدخل چاله اسلوپ بود که با انجام آن، از ورود نخاله، و ضایعات به درون این چاهک و مشکل گرفتگی پمپ آن، جلوگیری می شود.

مدیر امور بهره برداری نیروگاه شهید رجایی تاکید کرد: در حوزه سوخت رسانی برای انجام فعالیت های مختلف، از پمپ های سیار استفاده می شود؛ از این روی برای پیشگیری از گرفتگی این پمپ ها و جلوگیری از کاهش راندمان این تجهیزات، فیلترهای مناسب توری از سوی کارکنان این حوزه طراحی و بر روی پمپ ها آن نصب شد.

به گفته رحیمی نصب چادرهای برزنتی در سالن توربین نیروگاه بخار برای جلوگیری از ورود سرما به داخل سالن، از دیگر اقداماتی بود که از سوی کارکنان واحد سوخت رسانی به انجام رسید.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید