نیروگاه سیکل ترکیبی نیشابور از سوخت مازوت استفاده نمی‌کند
01 آذر 1399
رئیس اداره حفاظت محیط زیست نیشابور گفت: نیروگاه سیکل ترکیبی نیشابور بر خلاف حرف نماینده نیشابور از سوخت مازوت استفاده نمی‌کند و این نیروگاه در زمان تعمیرات و فصل سرما که به دستور اداره گاز صورت می‌گیرد، بیشتر از گازوئیل استفاده می‌کند.
لینک تصویر خبر


محمد مهدی نوربخش در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: این نیروگاه قراردادی با آزمایشگاه حفاظت محیط زیست دارد که به صورت فصلی خروجی دود، سنجش و آنالیز می‌شود و اگر مشکلی داشته باشد اخطار لازم داده خواهد شد که تا امروز هیچگونه مسئله غیر استانداردی نداشته ایم.

نوربخش ادامه داد: این نیروگاه در نیمه اول سال از گازوئیل و گاز به صورت همزمان استفاده می‌کرده و اخیراً هم به دلیل فصل سرما مجبور به استفاده از گازوئیل است.

وی بیان کرد: اگر گازوئیل مصرفی غیر استاندارد باشد، تأثیرگذاری خودش را خواهد داشت که اگر چنین چیزی در خروجی این نیروگاه دیده شود قطعاً برخورد می‌شود البته تا امروز چنین موردی گزارش نشده است.

چندی پیش احسان ارکانی، نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در نطق میان دستور جلسه علنی مجلس شورای اسلامی گفته بود: امروز در نیروگاه‌ها همچون نیروگاه سیکل ترکیبی نیشابور به جای گاز، سوخت مازوت با ۵۰۰ برابر آلودگی بالاتر از حد مجاز در حال سوختن است و صدایی از وزارت نفت و سازمان محیط زیست بر نمی‌آید.


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید