از سوی متخصصان داخلی؛
قطعات استراتژیک ابزاردقیق نیروگاه شهیدرجایی بازسازی شد
02 آذر 1399
متخصصان ابزاردقیق نیروگاه شهید رجایی، موفق به بازسازی قطعات حساس و استراتژیک واحدهای سیکل ترکیبی شدند.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، عمران بهرادفر، مدیر امور تعمیرات ابزاردقیق نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی با اشاره به این خبر، گفت: به منظور کاهش هزینه‌های جاری و تامین قطعات مورد نیاز واحدهای نیروگاه سیکل ترکیبی، متخصصان این امور در اقدامی تازه، موفق به تعمیر اساسی و بازسازی «ترانسمیتر»های واحدهای گازی شدند.

بهرادفر افزود: برای انجام این فعالیت، تیم تخصصی ابزاردقیق نیروگاه سیکل ترکیبی، اقدام به شناسایی ترانسمیترهای مستهلک و سپس تعمیر و بازسازی آن نمود؛ به طوری که با انجام این فعالیت و بازیابی این تجهیزات مهم و حساس، صرفه‌جویی قابل ملاحظه ریالی به عمل آمد.

وی ادامه داد: ترانسمیتر تجهیزی است که با نصب در واحدهای نیروگاهی، کمیت‌های فیزیکی تجهیزات مختلف این واحدها را اندازه‌گیری کرده و آن را به مکانی دیگر(اتاق فرمان) منتقل می‌کند تا در فرآیند کنترل و پایش مورد استفاده قرار گیرد.

بهرادفر تاکید کرد:‌ تجهیزات و قطعات ابزاردقیق بکار رفته در واحدهای گازی و بخاری نیروگاه سیکل‌ترکیبی شهیدرجایی، نقش مهمی در پایداری واحدهای این نیروگاه دارد. از سوی دیگر، انجام فعالیت‌های بازیابی علاوه بر صرفه‌جویی ریالی و کاهش هزینه‌های جاری نیروگاه، افزایش بهره‌وری و باورمندی متخصصان این امور را نسبت به توانمندی‌های داخلی به همراه داشته است.​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید