محدوديت ۴۰ مگاواتی توليد واحد چهار نيروگاه رامين برطرف شد
19 آبان 1399
محدوديت 40 مگاواتی تولید واحد شماره چهار نیروگاه رامین اهواز با بررسی‌های فنی-مهندسی و اقدامات تعميراتی برطرف شد.
لینک تصویر خبر

خلیل محمدی، مدیرعامل نیروگاه رامین با اعلام این خبر افزود: رفع مشكلات فنی و رفع محدوديت‌های توليد انرژي برق يكي از مهم‌ترين برنامه‌های عملياتی ما در فصل پائيز و زمستان است تا با آمادگي بيشتری برق مورد نياز مردم را به ويژه در فصل تابستان توليد كنيم.

وی ادامه داد: بدین منظور اواخر مهرماه امسال همزمان با كاهش دمای هوا وهمچنين كاهش مصرف برق، خروج واحد 305 مگاواتی شماره چهار نيروگاه بمنظور رفع مشكلات فنی ومحدوديت‌های توليد در دستور کار قرار گرفت.

مدیرعامل نیروگاه رامین مسدودی لوله‌های كندانسور، كاهش تبادل انتقال حرارت و در نتیجه كاهش سطح خلا كندانسور را يكی از عوامل ايجاد محدوديت در اين واحد توليدی برشمرد و افزود: از دیگر مشکلات فنی این واحد 305 مگاواتی وجود اشكال در حركت محوري توربوفيدپمپ و خروج دو عدد فن از برج‌های خنک‌كن بوده كه موجب افزايش دمای آب گردشی و كاهش خلا كندانسور شده بود.

محمدی در ادامه به تشريح اقدامات فنی و تعميراتی صورت گرفته به منظور رفع این مشکلات پرداخت و گفت: در طی 15 روز اسيدشويي كندانسور، رفع اشكال از توربوفيدپمپ، رفع مشكلات فني فن‌های برج‌های خنک‌كن و همچنين انجام تعميرات پيشگيرانه در تجهيزات فوق بحراني، بحراني و حساس از جمله اقدامات شاخص برنامه تعميرات ميان دوره‌ای و رفع محدوديت اين واحد بوده است.

وي با اشاره به رفع محدوديت حدود 40 مگاواتی اين واحد توليدی پس از اجرای اين عمليات گفت: اجرای اين اقدامات ضمن رفع چالش‌های فنی باعث ارتقای سطح آمادگی اين واحد نيروگاهی شد که اميدواريم با اجراي دقيق فرايندهای نگهداری، تعمیرات و همچنين پايش و نظارت‌های فنی شاهد تداوم بهره‌برداری مطلوب از اين واحد باشيم.

نیروگاه رامین اهواز بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در تامین برق مورد نیاز استان خوزستان و پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور ایفا می‌کند.​به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید