تعمیرات اساسی نیروگاه گازی صوفیان آغاز شد
17 آبان 1399
واحد یک نیروگاه گازی صوفیان جهت انجام تعمیرات اساسی از مدار تولید خارج شد.
لینک تصویر خبر

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، ایلقار توکلی اسکویی، مدیر نیروگاه گازی صوفیان با اعلام این خبر افزود:‌ این نیروگاه با چهار واحد گازی نقش مهمی در تامین برق منطقه داشته و یکی از نیروگاه‌های خود راه‌انداز در زمان خاموشی سراسری شبکه می‌باشد.

توکلی اسکویی ادامه داد: جهت آماده سازی واحدهای نیروگاه گازی صوفیان برای تولید حداکثری در پیک تابستان سال آینده، برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است که خروج 90 روزه واحد یک نیروگاه گازی صوفیان از جمله برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته است.

وی افزود: اورهال اساسی ژنراتور و دمونتاژ پره‌های متحرک، دیسک‌ها، بولت‌ها و انجام تست‌های لازم و در صورت لزوم تعویض آنها در توربوکمپرسور جهت افزایش راندمان واحد از جمله این برنامه است.

مدیر نیروگاه گازی صوفیان اضافه کرد: احیا سیستم اعلان حریق برای افزایش سطح ضریب ایمنی، تعویض پایپینگ سیستم خنک‌کاری روغن برای بهبود راندمان خنک‌کاری، حذف محدودیت تولید ناشی از ازدیاد دمای روغن و تعویض و جایگزینی بریکر نوع خلا به جای بریکرهای روغنی خروجی ژنراتور از دیگر اقدامات صورت گرفته در این مدت خواهد بود.

نیروگاه گازی صوفیان در کیلومتر 40 جاده تبریز به صوفیان قرار دارد و از چهار واحد گازی هر کدام به ظرفیت 25 مگاوات تشکیل شده است که بهره‌برداری و تعمیرات آن توسط پرسنل این نیروگاه انجام می‌شود.​​


به اشتراک بگذارید:
visitor counter :تعداد بازدید